cyro

1.1
cyro
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

cyro, zorlu parkurlarda duvarlara çarpmadan ilerlemeye çalıştığımız eğlenceli fakat bir o kadar da zorlu bir oyun.

cyro, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz zorlu beceri oyunlarından bir tanesi. Fazlasıyla kaliteli bir atmosfere ve detaylı bölümlere sahip olan cyro'da karmaşık labirentler içerisinde duvarlara çarpmadan ilerlemeye çalışıyoruz.

Oyunda kontrolümüze kendi etrafında tur atan bir çubuk veriliyor. Sürekli olarak dönen bu çubuk oyunun zorlayıcı kısmını oluşturan en önemli etmen. Yol aldığımız koridorlar zaman zaman öyle bir daralıyor ki aralarından geçebilmek için çubuğun doğru pozisyonda olmasını beklemek zorunda kalıyoruz. Hal böyle olunca oyunda başarılı olabilmek için hem sabırlı olmalıyız hem de zamanlamayı çok iyi bir şekilde aylamalıyız.

Dönen çubuğu kontrol edebilmek için ekranın sol alt bölümünde bulunan butonları kullanıyoruz. Butonlara bastıkça çubuk gitmek istediğimiz tarafa doğru ilerliyor. Bu arada sürekli olarak döndüğünün altını tekrar çizmeden geçmeyelim.

cyro tamamiyle beceri üzerine kurulu değil. Bazı bölümler mantıksal çözümlemeler yapmadan geçilemiyor. Bu yönüyle oyun hem beceri hem de bulmaca oyunu öğelerini başarılı bir şekilde bir araya getiren başarılı bir yapım olarak nitelenebilir. Eğer siz de hem el becerisi hem de bulmaca türü oyunlar oynamaktan keyif alıyorsanız cyro'yu mutlaka denemelisiniz.

YORUMLAR