DJ51

DJ51
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DJ51, aynı ortamda bulunduğunuz kişiler ile müzik paylaşımı yaparak yeni müzikler keşfetmenizi sağlayan yararlı bir iOS uygulaması.

DJ51, Android ve iOS platformlarında çıkış yapan yeni bir müzik uygulaması. Tamamen ücretsiz olarak sunulan uygulama çok basit bir yapıda olmasına rağmen, sağladığı özellikler sayesinde oldukça kullanışlı bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Uygulama genel anlamda aynı ortamda bulunduğunuz diğer kişiler yada arkadaşlarınız ile bağlanarak müzik ve müzik listeleri paylaşmanızı sağlıyor. Böylece katıldığınız bir partide yada eğlencede müzikten sorumlu kişiye hangi parçaları çalmasını istediğinizi rahatlıkla iletebiliyorsunuz. Tabi bunun olabilmesi için uygulamanın yaygınlaşması ve diğer kişilerin de kullanması gerekiyor. Bunu sağlamak amacıyla uygulamayı Android ve iOS cihaz sahibi diğer arkadaşlarınıza önerebilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra iPhone ve iPad'leriniz üzerindeki müzikler otomatik olarak analiz ediliyor ve müzikzevkiniz belirleniyor. Uygulamanın asıl kullanım amacı bulunduğunuz yerlerde sizinle aynı müzik zevkine sahip diğer kişiler ile bağlanmak ve yeni müzikler keşfetmek. Böylece aynı müzikleri dinlemekten sıkılmayarak sürekli seveceğiniz yeni şarkılar keşfetme imkanınız oluyor.

Uygulama üzerinden kişiler ile bağlanarak bir oda üzerinde buluşuyorsunuz. Örneğin arkadaşlarınız ile bir kafeye gittiniz ve burada arkadaşlarınız ile DJ51 uygulaması üzerinden bir oda oluşturduğunuz. Kafedeki diğer kişilerde bu odaya gelerek sizinle müzik paylaşımında bulunabiliyor. Aynı şekilde sizde onlara kendi favori şarkılarınızı yada müzik listelerinizi gönderebiliyorsunuz.

Oldukça güzel düşünülerek geliştirilen ve başarılı bulduğum DJ51 uygulamasını kullanmak için yapmanız gerekenler ise ilk olarak iPhone ve iPad cihazlarınıza indirmek ve sonrasında Spotify hesabınız ile girş yapmak. Uygulama Spotify ile bağlantılı olarak çalıştığından giriş yaparken Spotify hesabına ihtiyaç duyuyor. Eğer hala bir Spotify hesabınız yoksa hemen Spotify uygulamasına tıklayıp indirerek oluşturabilir ve ücretsiz müzik dinleme keyfini de yaşayabilirsiniz.

YORUMLAR