Dodo Pop

Dodo Pop
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dodo Pop, Disney imzalı Türkçe üçlü eşleştirme oyunu ve hem iPhone hem iPad'lerde oynanabiliyor.

Dodo Pop, Disney’in renkli hikaye üzerine kurulu bulmaca oyunları arasında ve hem iPhone hem de iPad’lerde oynanabiliyor. Her yaş grubuna hitap eden bir oynanış sunan oyunda sakızları patlatarak bir dodo kuşunun yaşamını sürdürdüğü evine (yuvasına) ulaşmasını sağlıyoruz.

Disney’in mobil oyunları ilk görüşte çocuklara özel gibi görünse de yetişkinlerin de oynayabileceği tarzda oluyor ki Dodo Pop oyunu da bunun son örneği. Oldukça renkli tasarlanmış oyun ekranı ile bizleri karşılayan oyunda bir dodo kuşu olan Crash’e evine dönmesi için yardımcı oluyoruz. Bunun için kuşumuzu sürekli olarak renkli sakız toplarıyla beslememiz gerekiyor. Elma, kiraz gibi farklı meyvelerden oluşan sakız toplarını her patlattığımızda Crash evine bir adım daha yaklaşmış oluyor.

140 bölüm boyunca tropik adalarda gezindiğimiz oyun oynanış olarak üçlü eşleştirme oyunlarından hiç farklı değil. Yine karşımızda rengarenk bir tablo var ve aynı renkte olanları birbiriyle eşleştirerek ilerliyoruz. Oyunda da eşleştirdiğimiz objeler birer sakız topu. Tek seferde ne kadar fazla sakız topu patlatırsak o kadar çabuk ilerlemiş oluyoruz. Hızıımızı artıran çok sayıda güçlendirici kadar tabiri yerinde ise oyunumuzu batıran engel var.

Farklı seviyelerde de oynama şansı sunan Disney imzalı bulmaca oyunu Dodo Pop oyununun Türkçe dil seçeneği ile geldiğini de belirteyim.