DomiNations 1.2.51 (ios)

DomiNations

DomiNations
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DomiNations, iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur.

DomiNations, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur. Etkileyici grafikleri, kapsamlı özellikleri ve uzun süre sizi meşgul edecek oyun yapısı ile gayet eğlenceli olduğunu söyleyebilirim.

Zaten Civilization, Rise of Nations gibi popüler oyunların yaratıcısı olan Brian Reynolds tarafından geliştirilmiş olması, oyunun denenmesi için başlı başına bir sebep oluşturuyor diyebilirim. Bu sebepten de oyunun Civilization'ı andırdığını söylemek mümkün.

Oyunda yine benzer strateji oyunlarında olduğu gibi amacınız ulusunuzu eski çağlardan başlayarak geliştirmek ve diğer uluslara savaş açarak bütün dünyaya hakim olacak kadar güçlü hale gelebilmek.

Oyunda seçebileceğiniz farklı uluslar bulunuyor ve bunlardan bazılarını  Yunanistan, Çin, Japonya, Büyük Britanya, Mısır şeklinde sayabiliriz. Bunlar bildiğiniz gibi tarih içerisinde önemli yer etmiş uluslar. Oyun da bunu göz ardı etmemiş ve  tarih içerisindeki gerçek gelişmelere de sadık kalmış diyebilirim. Yani oyunda seçtiğiniz ulusun gerçek anlamda kültürünü geliştiriyorsunuz.

Yine benzer oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da öncelikle kaynak toplayarak işe başlıyorsunuz. Ardından topladığınız kaynaklarla evler inşa etmeniz gerekiyor. Daha sonra da ordu evleri yaparak askerler çıkarıyor ve askerleri savaşa gönderiyorsunuz.

Oyunda ulusunuzu taş devrinden uzay çağına kadar ilerletebiliyorsunuz. Tabi ki ilerledikçe daha kompleks binalar inşa etmeye başlayabiliyor ve bu sayede ekonominizi de geliştiriyor ve ilerliyorsunuz.

Oyunu isterseniz tek başınıza hikaye modunda isterseniz de çevrimiçi diğer oyuncularla ittifaklar kurarak oynama şansına sahipsiniz. Eğer siz de strateji oyunlarını seviyorsanız bu oyunu denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR