EGM
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

EGM uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad cihazlarınızdan Emniyet Genel Müdürlüğüne dair pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı resmi EGM uygulaması sayesinde iPhone ve iPad kullanıcılarının emniyete dair pek çok işlemi mobil cihazlarından gerçekleştirmeleri mümkün hale geliyor diyebilirim. Ücretsiz olarak sunulan uygulamanın tasarımı günümüzdeki modern uygulamalara pek yakışmasa da işlevlerinin emniyet işlemleri için yeterli olduğunu söyleyebilirim.

Uygulamayı kullanarak çevrenizde bulunan en yakın karakolu bulma imkanınız mevcut ve böylece herhangi bir iş için polise ulaşmanız gerektiğinde harita üzerinde de polis merkezlerini bulabiliyorsunuz. Bunun yanında arabanız polis tarafından çekildiyse ve nereye çekildiğini sorgulamak istediğinizde, otopark sorgulama seçeneğini kullanmanız da mümkün. Böylece telefon numaraları ve araştırma işlemleriyle uğraşmadan hemen sonuca ulaşabiliyorsunuz.

Tabii ki online ihbar da EGM uygulamasının en dikkat çeken yanları arasında. Trafikte giderken veya günlük hayatta herhangi bir yasa ve kural ihlali gördüğünüzde bunu hemen mobil cihazınızdan fotoğraflayabiliyor ve kanıtıyla birlikte emniyete gönderebiliyorsunuz. Böylelikle sık sık karşılaşılan emniyet şeridi ihlalleri, trafik kuralı ihlalleri gibi durumlarda sorumluların cezalandırılabilmesi mümkün hale geliyor.

EGM sınavlarının sonuçlarını sorgulama, insan hakları ihlallerini bildirme gibi ek araçlar da uygulamanın sunduğu olanaklar arasında yer alıyorlar. Uygulamanın çalışması esnasında herhangi bir performans ya da batarya sıkıntısına denk gelmediğimizi de belirtelim. Ancak EGM uygulamasının aktif olarak çalışabilmesi için 3G ya da Wi-Fi ağlara bağlı olmanız gerekiyor.

YORUMLAR