Exonus

Exonus
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Exonus ilginç bölüm tasarımları ve karanlık temasıyla sıradışı bir macera oyunu olarak iPhone ve iPad'e farklı bir alternatif olarak geliyor. Oyunda bölümler içerisinde bulunan bulmacaları hızlıca çözmemiz ve hayatta kalmamız gerekli.

Exonus, bölüm bazlı bir macera oyunu olarak karşınıza çıkan tüm engeller, tehlikeler ve canavarlardan sakınmanız gereken bağımsız bir oyun. Karanlık teması ve ilginç grafik hatlarıyla klasik bir macera oyununu andıran Exodus'ta amacınız çok basit: hayatta kalmak.

Her bir bölüm mantık gerektiren bulmacalar içeriyor. Bir yandan da engelleri aşabilmeniz ve bir sonraki bölüme ilerleyebilmeniz için sabır gerektiren bulmacalar var. Bölümün özelliğine göre yer yer ilerleyerek bulmacaları tamamlıyor, peşimizden doşan dinazorlardan sakınıyor, ölümcül örümceklere merhaba diyor ve Exonus'ta varlığımızı sürdürmeye çalışıyoruz.

Exonus'u ilk oynadığımda aklıma bu temada ilk çıkış yapmış olan bağımsız oyun Limbo geldi. Şüphesiz ki Limbo'dan ilham alınmış, gerek grafik hatları, gerek karanlık teması ve bulmacalarıyla farklı bir tat yakalanmak istenmiş. Ancak ne yazık ki Exonus bu anlamda bir yenilik ön plana çıkarmıyor ve aslında Limbo ile tamamen aynı yolu izliyor. Bu türü sevenler için elbette bir eksi sayılamayacak olsa da Exonus'u kendi havası ve oynanışıyla denemek isteyenler cüzi bir fiyata oyunu indirip oynamaya başlayabilirler.

Exonus'un iOS versiyonunun Android'e oranla daha stabil olduğunu fark ettim. Karakterin ilerleyişi ve genel oynanı hızı daha tatmin edici, optimizasyon daha başarılı. Zaten oyun ücretli olduğu için uygulama içi herhangi bir öge veya reklam da sizi rahatsız etmiyor. Eğer Limbo benzeri macera oyunlarından hoşlanıyorsanız Exonus sizi bir süre idare edecektir.

YORUMLAR