Fable Age

Fable Age
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Fable Age, her ne kadar eşleştirme oyunu dinamiklerine sahip olsa da farklı oyun türlerinden alıntılar yaparak ortaya orijinal bir deneyim çıkartıyor.

Fable Age, iPhone ve iPad sahiplerinin tamamen ücretsiz olarak oynayabilecekleri bir bulmaca, rol yapma ve strateji oyunu olarak tanımlanabilir. Farklı oyun türlerinin karakteristik noktalarını kombine ederek ortaya mükemmel bir deneyim çıkartan Fable Age, bu özelliğiyle hedef kitlesini epey bir genişletiyor.

Oyunun en güzel yönleri arasında farklı oyun türlerini kombine ediyor olmasına rağmen basit bir oynanış yapısına sahip olması geliyor. Yani oyuna ve kontrollere alışmak birkaç dakikadan uzun sürmüyor. Bu bakımdan oyunun her yaştan oyunsevere hitap ettiğini söylemek de hata olmaz.

Oyundaki temel görevimiz ekranın alt bölümünde konuşlandırılmış olan taşları eşleştirerek üst bölümdeki kahramanları düşmanlarla çarpıştırmak. Yapacağımız kombinasyonlar kahramanlarımızın saldırı gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu aşamada faydalanabileceğimiz bonuslar ve güçlendiriciler de mevcut. Bunları kullanarak zor durumları avantajımıza çevirebiliyoruz.

Güçlendirilebilir kahramanlar, sürekli eklenen yeni görevler, karakterlerimizi dilediğimiz gibi kişiselleştirebiliyor oluşumuz oyunu denemeye değer kılan detaylar arasında.

YORUMLAR