Fisk

Fisk
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Fisk, tamamen ücretsiz olarak indirebileceğimiz sürükleyici bir bulmaca oyunu.

Fisk, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz zeka odaklı bir oyun. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda ilginç bir konsepte yer verilmiş.

Tatsız hisler veren bulmaca oyunlarından sıyrılan Fisk'te kırmızı balığımız ile kendimizden küçük balıkları yutmaya çalışıyoruz. Elbette bu aşamada dikkat etmemiz gereken birçok ayrıntı var. Yaptığımız her hareket ekrandaki diğer balıkları da hareket ettiriyor ve balıklar bu harekete göre boy kaybediyor veya kazanıyor. Balıkların büyüklükleri hemen altlarında yazan sayılar ile ölçülüyor.

Oyunda tam tamına 200 bölüm bulunuyor. Bulmaca oyunlarında görmeye alıştığımız gibi bölümler kolaydan zora doğru sıralanmış. İlk birkaç bölümde oyunun kurallarına alışıyor, gelecek bölümlerde ise zorlu bulmacaları çözmeye çalışıyoruz.

Oyunda hoş bir tasarım diline yer verilmiş. Sinirli görünen balıklar oyuna eğlenceli bir hava katıyor. Açıkçası oyunu oynarken bir hayli keyif aldığımızı belirtmem gerekiyor. Her yaştan oyunculara hitap eden Fisk, bulmaca türündeki oyunlar oynamaktan keyif alan kullanıcıların mutlaka denemesi gereken alternatiflerden bir tanesi.