Forge

Forge
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Forge uygulamasını kullanarak iPad cihazlarınızda fikirlerinizi kolayca kağıda dökebilir, onları geliştirebilirsiniz.

Forge uygulaması, Adonit şirketi tarafından hazırlanmış bir görsel yaratıcılık uygulaması olarak yayınlandı ve şirketin bu amaç için hazırladığı donanımların yanında yazılım sektörüne de girmesi sayesinde tüm iPad kullanıcılarının fikirlerini daha görsel ve elle tutulur bir hale getirmek için fırsatı olacak. Şimdilik iPhone'lar tarafından desteklenmeyen ve sadece iPad'ler üzerinde kullanılabilen bu ücretsiz uygulamanın arayüzünün de konsantrasyonunuzu bozmayacak şekilde sade bir şekilde hazırlandığını söyleyebilirim.

Uygulamayı kullanırken aklınıza gelen fikir ne olursa olsun onu hemen çizimlerinizle gerçeğe dönüştürebiliyor, ayrıca renklendirmeler, düzeltmeler gibi çok çeşitli olanaklardan da faydalanabiliyorsunuz. Fikirlerin görselleştirilerek hayata geçirilmesinin yazılı veya sadece düşüncede kalmalarına göre çok daha etkili olduğu ise pek çok otorite tarafından zaten belirtiliyor.

Aynı anda birden fazla fikri kağıda dökmek ve bunlar arasında geçiş yapmak da uygulamanın sunduğu geniş olanaklar arasında yer alıyor. Zira üreticisinin de belirttiği gibi uygulamanın amacı mükemmel çizimler yapmak değil, olabildiğince fazla çizim yaparak fikrin geliştirilmesine imkan tanımak.

Proje duvarı adlı araç sayesinde tüm çizimlerinize tek bir alandan da ulaşabiliyor, karşılaştırmalar yapabiliyorsunuz. Her ne kadar ücretsiz sürümde proje duvarının kapasitesi konusunda sınırlamalar olsa da bu sınırlar uygulama içi satın alma seçenekleri ile kaldırılabiliyorlar.

Eğer devamlı olarak aklınıza çeşitli fikir ve düşünceler geliyor ancak bunları bir kenara not etmeyi unutuyorsanız onları geliştirmek için çok iyi bir fırsat olacağını düşünüyorum.

YORUMLAR