FOTONICA 1.1.6 (ios)

FOTONICA

FOTONICA
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

FOTONICA, iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir koşu oyunudur.

FOTONICA, iPhone ve iPad cihazlarınıza indirip oynayabileceğiniz bir koşu oyunudur. Pek çok inceleme sitesinden de gayet olumlu yorumlar ve yüksek puanlar almış olan oyun, bugüne kadar oynadıklarınızdan çok farklı bir koşu oyunu deneyimi sunuyor.

Artık biliyorsunuz ki mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz pek çok koşu oyunu var. Fakat pek azı, bu oyunun sunduğu farklılığı sunuyor diyebilirim. Oyunu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ilk bakışta anlaşılacağı gibi grafikleri.

Oyunculara aynı anda hem nostaljik ve retro hem de yenilikçi ve futuristik bir tarzda oyun sunmayı başarmışlar. Bunu da minimalist, çizgisel ve geometrik bir dünya yaratarak yapmışlar diyebilirim. Karanlık bir dünyada sadece renklerin ve çizgilerin olduğu bir ortamda koşuyorsunuz.

Bununla birlikte oyunu diğerlerinden ayıran bir diğer özelliği ise birinci şahsın gözünden oynuyor olmanız. Genellikle koşu oyunları ya kuş bakışı ya da yatay olarak kontrol edildiği için bu da oyunu gayet farklı kılmış diyebilirim.

Bütün bu farklılıklardan dolayı oyuna ilk başta adapte olmakta biraz güçlük çekebiliyorsunuz. Örneğin  uzaklıkları ve derinlikleri hesaplamak biraz zor oluyor ve zorlanabiliyorsunuz. Fakat zamanla alışıyorsunuz. Oyunu öğrenmesi basit fakat ustalaşması zor olarak nitelendirirsek yanlış olmaz sanıyorum.

Oyunda normal moda 8 level, sonsuz koşu modunda ise 3 level bulunuyor. Bununla birlikte oyun sizi yeterince zorlamamaya başlarsa diye iki zorluk seviyesi bulunduğunu da söylemeliyim. Ayrıca oyunda aynı cihaz üzerinde iki kişi oynama şansına da sahipsiniz.

Siz de farklı koşu oyunları arıyorsanız FOTONICA'yı kesinlikle denemelisiniz.

YORUMLAR