Glimpse

Glimpse
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Glimpse uygulaması ile iPhone ve iPad cihazlarınızdan sizinle arkadaş olabilecek Instagram kullanıcılarını bulabilirsiniz.

Instagram her ne kadar temel olarak bir fotoğraf paylaşma servisi olsa da bazen kullanıcıların bu servisin yeteneklerinin ötesinde şeyler yapmak istedikleri de bir gerçek. Zira pek çok kişiyi fotoğraflarına göz atarak tanıyabileceğiniz uygulama, maalesef bu kullanıcılara erişebilmek için etkin bir araç sunmaktan çok uzakta. Yorumlar yoluyla da insanlara ulaşmaktan çekinebileceğiniz dikkate alınırsa Glimpse uygulamasının kesinlikle hoşunuza gideceğinden eminim.

Glimpse, iPhone ve iPad cihazlarda kullanılabilmek üzere hazırlanmış ve ücretsiz olarak sunuluyor. Kolay kullanılır arayüzü ve basit yapısıyla diğer kullanıcılarla tanışmanızı olabildiğince hızlandıran uygulama, bu sayede görüşmek isteyebileceğiniz kişileri bir tık yakınınıza getiriyor.

Uygulama ile Instagram hesabınızı birbirine bağlamanızın ardından Glimpse sizin Instagram hesabınızdan paylaşılmış olan fotoğrafları bir analizden geçiriyor. Bu analizler temel alınarak genel karakteriniz oluşturuluyor ve daha sonra sizinle benzeri ilgi alanlarına sahip olan kullanıcıları bulmanız sağlanıyor. Dolayısıyla karşınıza çıkan kullanıcılar rastgele olmaktan ziyade bir algoritma vasıtasıyla analiz edilerek size sunuluyor.

Karşınıza çıkan profile göz atabiliyor ve böylece o kullanıcının diğer fotoğraflarını da inceleyebiliyorsunuz. İncelemeniz sonucunda iletişime geçmeniz gerektiğini düşünüyorsanız fotoğrafı aşağı ya da yukarı oynatarak kabul edip etmediğinizi belirtebiliyorsunuz. Eğer beğendiğiniz kullanıcı da sizi beğenirse iletişim kurma imkanı doğuyor.

Hem basit yapısı hem de benzer kullanıcı eşleştirme uygulamalarından daha mantıklı bir algoritma sunabilmesi nedeniyle Glimpse uygulamasını kesinlikle denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR