Godus

1.2
Godus
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Godus isimli bu muhteşem strateji oyununda tanrı görevini üsteliyoruz ve insanlığın gelişimi için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz.

Godus muhtemelen mobil platformlar üzernde oynayabileceğiniz en iyi strateji oyunlarından bir tanesi. Bir zamanların popüler oyunu Black & White’ın günümüz uyarlaması gibi görünen oyunda bir tanrıyı canlandırıyoruz. Bu tanrı insanlar için ideal bir dünya kurma çabasında.

Göreve ilk olarak Adem ve Havva olduğunu varsaydığımız ik karakteri boğulmaktan kurtararak başlıyoruz. Bunlar daha sonra üreyerek başka insanlar ortaya çıkartıyorlar ve popülasyon giderek artıyor. Oyunda yeryüzü şekillerini dilediğimiz gibi yönetebiliyoruz. İstersek tepeler, istersek de göller ve denizler yaratabiliyoruz. Fakat oyunun ilk başlarında çok kudretli değiliz ve limitli güce sahibiz. Birkaç aşama sonra gücümüze kavuşuyor ve tam anlamıyla kontrol sahibi oluyoruz.

Kurtardığımız insanları ilk olarak vaad edilmiş topraklara ulaştırmaya çalışıyoruz. Buraya ulaşmak biraz zaman alıyor çünkü hem çok fazla güçlü değiliz hem de yer şekilleri biraz olumsuz. Onları vaad edilmiş topraklara ulaştırdıktan sonra barınaklar kurarak güvende olmalarını sağlıyoruz. Oyunda mucizeler yaratarak insanların bize tapmasını ve biraz da korkmasını sağlıyoruz. En nihayetinde tanrıyız değil mi? Korksunlar bizden! İsterseniz güzel bir nehir yanına yemyeşil bir orman yaratabilir isterseniz de bir meteor göndererek tüm insanlığı alt üst edebilirsiniz.

İnsanlığın hayatta kalabilmesi için tüm ihtiyaçlarını gözetmemiz gerekiyor. Yiyecek ve içecek sağlayarak onları beslemeliyiz. Medeniyete alıştıkça daha iyi yapılar inşa etmeye başlayacaklar. Bu şekilde ilerleyerek hem teknolojik hem de sosyolojik olarak gelişmeye çalışıyoruz. Açıkçası oyun son dönemlerde oynadığım en güzel iOS oyunlarından bir tanesi ve kesinlikle denenmeli!

YORUMLAR