Google Cast 1.16.1405 (ios)

Google Cast

Google Cast
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Google Cast uygulamasıyla iPhone ve iPad'inizin ekranını Chromecast bağlı TV'ye aktarma yapabilirsiniz.

Google Cast, Google’ın HDMI girişli tüm televizyonlarla uyumlu kablosuz görüntü aktarma cihazı Chromecast’i kullanıyorsanız işinize yarayabilecek bir uygulama. Daha doğrusu Chromecast veya Chromecast Ultra ürünlerinden birini kullanıyorsanız hem kurulum hem de kullanım için gerekli.

Netflix, Spotify, Deezer, Dailymotion, Hulu, Vevo, YouTube, Google Play Filmler, HBO Now, Chrome kısacası dünya genelinde ne kadar online müzik, film, fotoğraf ve video servisi varsa içerikleri iPhone ve iPad’inizden TV’ye aktarma imkanı tanıyan Chromecast uygulamasının kullanımı da oldukça basit. Telefonunuzda izlediğiniz bir film dizi veya videoyu televizyona vermek için “Yayınla” simgesine dokunuyorsunuz.

Bu noktada belirtmem gereken önemli bir detay var. Google Cast uygulamasıyla Safari tarayıcıda izlediğiniz bir videoyu televizyona aktarma şansına sahip değilsiniz. Bunun için cihazın AirPlay özelliğini kullanmanız gerekiyor ki bu uygulamaya ihtiyacınız yok. Google Cast, abonelik tabanlı online servisleri kullanıyorsanız ve Chromecast/Chromecast Ultra’ya sahipseniz ekranı tv’ye aktarma amaçlı kullanabileceğiniz bir uygulama.