Halcyon 1.2 (ios)

Halcyon

1.2
Halcyon
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Halcyon, iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir beceri oyunu olarak dikkat çekiyor.

Halcyon, kaynağını Yunan mitolojisindeki bir kuştan alan, zorlu yapısıyla dikakt çeken bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. Sadece iPad cihazlarımız üzerinde oynayabildiğimiz bu oyunda aynı renklere sahip üçgen parçaları birleştirmeye çalışıyoruz.

İlk başlarda oynaması epey bir kolay olan bu oyunda ilerleyen bölümler beklemediğimiz kadar zor bir hal alıyor. Teller üzerinde hareket eden üçgen parçaların sayısı giderek artıyor ve çok daha fazlasını kontrol etmek zorunda kalıyoruz. Oyunun asıl ilgi çeken noktası ise görsel ve işitsel olarak yarattığı tatmin duygusu. Telleri titreştirip parçaları denk getirmeye çalıştıkça ortaya çıkan görüntü oyundan alınan keyfi bir üst basamağa taşıyor.

Oyunda son derece kolay kontrol edilebilen bir kontrol mekanizmasına yer verilmiş. Basit parmak hareketleri ile telleri titreştirebiliyor ve üçgen parçaları kontrol edebiliyoruz. Fakat bu zamanla epey zorlaşıyor.

Halcyon'da mümkün olduğunca sade bir tasarım anlayışına yer verilmiş. Göz yoran detaylar yerine oyuncuların hoşuna gidebilecek ufak animasyon oyunlarına yer verilmiş. Buna ek olarak ses efektleri de oyunla uyum içerisinde ilerliyor.

Genel olarak başarılı bir çizgide ilerleyen ve değişik bir oyun deneyimi yaşatan Halcyon, biraz aksiyon biraz da bulmaca içeren bir oyun arayan herkesin sevebileceği türden bir yapım.

YORUMLAR