HOOK

HOOK
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

HOOK, sade yapısıyla beğeni toplayan, birbirinden zorlu bulmacalarla oyuncuları ekrana kilitleyen bir bulmaca oyunu.

HOOK, Android tablet ve akıllı telefonları üzerinde oynayabilecekleri ilginç bir bulmaca oyunu arayan oyunseverlerin denemesi gereken yapımlardan biri. Saf bir bulmaca deneyimi vaat eden HOOK, gösterişten uzak, dingin ve yormayan bir yapıya sahip.

Oyundaki kurallar son derece basit fakat anlayıp uygulayabilmek için biraz zaman gerekiyor. İlk birkaç bölüm oyunun genel işleyişini kavrayabilmek için iyi bir fırsat niteliğinde. Temel amacımız dairelerden çıkan çizgileri, dairelerin üstüne basarak geri çekmek.

Fakat çekmeye çalıştığımız çizgiler başka çizgiler ve kancalar tarafından engellendiği için önce diğerlerini çekmemiz gerekiyor. Birbirine kenetlenmiş olan mekanizmaları serbest bırakabilmek için önceliği hangisine vermemiz gerektiğini net olarak kestirmemiz şart.

HOOK'ta yer verilen kontrol mekanizması gayet kolay kullanılıyor ki zaten daha basiti de olamazdı. Tek yapmamız gereken şey dairelerin üzerine kısa dokunuşlar yapmak.

Git gide zorlaşan bir oyun yapısına sahip olan HOOK, gösterişten uzak fakat etkileyici bir bulmaca oyunu denemek isteyenlerin mutlaka göz atması gereken seçeneklerden biri.

YORUMLAR