Horror Escape

Horror Escape
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    43

  • ÜRETİCİ

    Trapped

Horror Escape, sonuna kadar oynattıran mini bulmacalarla süslü bir korku temalı kaçış oyunu ve iOS için ücretsiz.

Horror Escape, iOS platformunda iPhone ve iPad cihaz kullanıcıları için hazırlanmış en sürükleyici korku temalı kaçış oyunu. Vakti zamanında delilerin cirit attığı bir akıl hastanesinden kaçmaya çalıştığımız oyunda elimizdeki parçaları birleştirerek bulmacaları çözüyor ve bir an önce delirmeden çıkış noktasına ulaşmaya çalışıyoruz.

Trapped imzasını taşıyan Horror Escape, iOS cihazlarımda şimdiye kadar sonuna kadar oynadığım tek kaçış oyunu. 15 odanın bulunduğu oldukça geniş bir akıl hastanesinden kaçmak için uğraş verdiğimiz oyunun ilk bölümünde hangi delinin kaldığını bilmediğimiz bir odada gözümüzü açıyoruz. Çevreyi tanımaya başlamadan hastanenin doktoru ile karşılaşıyoruz. Korku filmindeki doktorlara benzeyen kişilik ilk bölüm olduğundan bize yardım edeceğini, hemen ardından da buradan çıkışın çok zor olduğunu söyleyerek müjdeyi veriyor. Tabii ki biz aldırış etmeden hemen gizlenmiş objeleri aramaya başlıyoruz.

Korku temalı kaçış oyununda bulunduğumuz odadan kaçmak için öncelikle odanın her noktasına karış karış bakarak gizlenmiş objeleri bulmamız gerekiyor. Bulduğumuz objelerden bazıları doğrudan işimize yararken, bazıları da başka bir obje ile birleştirildiğinde işe yarar hale geliyor. Objeleri bulmak kadar onların nerede kullanıldığını anlamak ta mühim.

Oyun oynanış olarak benzerlerinden farklı değil. Yürümek yerine aynı odanın içerisinde sabit duruyor ve objelere dokunarak çantamıza ekliyoruz. Sonrasında odanın farklı noktalarında başka ipuçlarına ulaşmak için kullanıyoruz. Kaçmanın mümkün olmadığı akıl hastanesinden kafayı sıyırmadan kaçtığımızda oyuna son noktayı koyuyoruz.

YORUMLAR