Ichi

Ichi
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Ichi iPad ve iPhone için tek tuşla oynanan bir bulmaca oyunudur.

Kolay gibi görünen fakat zorlayan bir oyun arayışındaysanız Ichi iPad ve iPhone akıllı cihazlarınıza şenlik getirecek. Sıradan gibi görünen, tasarımı sade ve göze hitap eden yumuşak renk ve çizgilerden oluşan Ichi, tek tuşla oynanan bir bulmaca oyunu olarak ön plana çıkıyor.

Labirente benzeyen kutu gibi bir alanın içinde engeller, altınlar ve hareket eden bir ışıktan oluşan oyun şöyle oynanıyor: Kayan ışık engellere çarparak yön değiştiriyor ve labirentin farklı yerlerindeki altınları toplamaya çalışıyor. Engelleri siz yönlendiriyorsunuz. Böyle bakınca çok basit görünen oynyn güzelliği özelleştirilebilmesinde. Oyundaki hazır taslak labientlerle oyunu hemen başlatabildiğiniz gibi, kendi labirentinizi istediğiniz yere engel, altın ve ışık yerleştirerek oluşturup oynayabiliyor, çok severseniz arkadaşlarınızla paylaşıp onların da oynamasını sağlayabiliyorsunuz. Anlamış olduğunuz gibi, bu şekilde oyunu karmaşıklaştırıp zorlaştırmak sizin zevkinize kalmış. Yapabileceğiniz labirent çeşidi öyle çok ki, iOS için tasarlanan oyunda şimdiye dek 13 binin üzerinde farklı labirent tasarlanmış.

IndiegamesDIYGamerAppSpy gibi hatrı sayılır oyun portallarındaki editörlerin dikkatini çeken ve övgülerini alan Ichi'nin, eğlenceli oyun arayışınızı gidereceğine inanıyoruz.

 

YORUMLAR