iHezarfen 1.3 (ios)

iHezarfen

1.3
iHezarfen
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iHezarfen mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir sonsuz koşu oyunudur

iHezarfen oyunculara boş zamanlarını eğlenceli bir şekilde değerlendirme imkanı veren bir mobil sonsuz koşu oyunu.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarınıza ve iPad tabletlerinize ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir oyun olan iHezarfen'de Türk ve dünya tarihinin ünlü bir ismi olan Hezarfen Çelebi'nin hikayesi konu alınıyor. 1609 - 1640 yılları arasında yaşamış olan Hezarfen Ahmet Çelebi, daha uçakların bile olmadığı bir dönemde uçabilen ilk insan olarak tarihe geçmiştir. Kısa süren ömrünü bilime adamış bir insan olan Hezarfen Ahmet Çelebi uçmak için kullandığı kanatları kendi geliştirmiştir. Evliya Çelebi, Seyahatname'sinde Hezarfen Ahmet Çelebi'nin Galata Kulesi'nden kanatlarıyla atlayarak boğazı geçip Üsküdar'a indiğini anlatmaktadır.

Hezarfen Ahmet Çelebi'nin hikayesini konu alan iHezarfen'de de Hezarfeni biz yönetiyoruz ve havada süzülmesini sağlıyoruz. Oyunda ne kadar uzak mesafeye ilerlersek o kadar yüksek puan kazanmaktayız. Bu iş için ekranda dokunarak Hezarfen'i dengelememiz gerekiyor. Yol üzerinde kuşlara çarpmamaya özen göstermemiz gerekmekte. Eğer kuşlara çarparsak yavaşlayarak alçalmaya başlıyoruz. Alçalarak çakıldığımızda oyun sonlandığı için dikkatli bir şekilde Hezarfen'i yönetmeliyiz. 

iHezarfen renkli bir görünüme ve sevimli 2 boyutlu grafiklere sahip olan ve yediden yetmişe her yaştan oyun severe hitap eden bir mobil oyun.

YORUMLAR