inClass

inClass
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

inClass uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad cihazlarınızda kolayca ödev ve derslerinizi yönetebilir, planlayabilirsiniz.

inClass uygulaması, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz ve hem eğitiminize dair plan ve programlarınızı takip edebileceğiniz, hem de tüm derslerinizi gecikme ya da sorunlar olmadan kolayca görebileceğiniz ücretsiz bir program. Sadece hangi derslerin olduğunu takip için değil, aynı zamanda ev ödevleri ve diğer projeleri de takip edebileceğiniz uygulamanın arayüzü de oldukça kolay.

Okul planları, planları gibi amaçlar için kullanılabilecek olan uygulama temelde eğitimi hedef aldığı için bu yöndeki kullanımlarda elbette daha işlevsel olacaktır. Organizasyon yeteneklerinin yanında not tutma özellikleri ve arkadaşlarla paylaşabilme özellikleri sayesinde aradığınız bilgileri de bulabilir ya da bulduklarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Uygulama ile tuttuğunuz notlar hem yazılı hem de görsel olarak saklanabiliyorlar. Yani notlarınıza video ya da fotoğraflar eklemek isterseniz bunu kolayca yapabilirsiniz. Uygulamanın bir kaç temel özelliğini listelemek gerekirse;

  • Tüm sınıf arkadaşları tek bir grupta
  • Sınıflar için ses kayıtları
  • Görevler, listeler ve alarm yönetimi
  • Yüksek görsel kalite
  • iTunes'tan dosya paylaşma

Marketteki en gelişmiş görev ya da zaman yönetimi uygulaması olmamasına rağmen, özelliklerinin ve performansının pek çok kullanıcı için yeterli olacağını düşünüyorum. Öğrencilerin de çok karmaşık uygulama ihtiyaçları olmadığı için eğitim amaçlarına yönelik olarak faydalanabilecekleri kesin.

YORUMLAR