Ingress 1.53.0 (ios)

Ingress

Ingress
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Ingress'i artık iPhone ve iPad cihazlarınızda da kolayca oynayabilir ve dünya çapındaki mücadeleye katılabilirsiniz.

Ingress 2013 senesinde Google tarafından resmi olarak Android cihazlar için yayınlandığında oldukça ilgi çekmeyi başarmıştı. Zira daha önce gerçek hayatta oynanması gereken bir oyun görmemiştik ve bu durum bilhassa yurtdışında Ingress'in büyük bir heyecanla oynanmasını sağladı. Ülkemizde de zaman içerisinde gelişim gösteren Ingress, bu sayede bir iOS uygulamasını da hak etmiş gibi görünüyor ki Google sonunda iPhone ve iPad cihazlar için hazırladığı Ingress oyununu devreye soktu.

Ücretsiz olarak sunulan ve Android'dekine benzer bir arayüz sunan oyun, çevrenizdeki enerji kaynaklarını toplamanız ve şehrinizdeki önemli bölgelere portallar kurarak onu düşmanlarınızdan korumanız üzerine kurgulanmış. Bu amaçla iki farklı fraksiyondan bir tanesini seçebiliyor ve şehrinizdeki diğer Ingress oyuncularıyla organize bir şekilde çalışıyorsunuz.

Oyunda kurduğunuz portallar ve kullanabileceğiniz geliştirmeler tamamen sahip olduğunuz enerji ve seviyeye göre belirlendiği için oyunu ne kadar çok oynarsanız o kadar çok kaynak edinebileceğinizi söyleyebilirim. Ancak elbette kurulan portalları korumak, tamir etmek ve düşmanın portallarına zarar vermek de bu hedefe ulaşabilmek için çok önemli.

Zaman zaman bütün bir ülke çapında organizasyon da gerekli olabiliyor ve ne kadar geniş toprakları yönetirseniz o kadar çok puan kazanabiliyor, dünyayı domine edebiliyorsunuz. Oyunda oynanabilir olarak karşımıza çıkan iki fraksiyon var. Bunlar The Resistance ve The Enlightened olarak adlandırılmışlar ve her bir oyuncunun iki fraksiyondan birisine mutlaka katılması gerekiyor.

Eğer klasik oyunlardan sıkıldıysanız ve eğlenceli alternatifler arıyor, oyunları gerçek dünyaya taşımak istiyorsanız kesinlikle kaçırmamanızı öneriyorum.

YORUMLAR