Joinz

Joinz
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

2048 gibi oynanan ve Tetris bloklarını oluşturmaya çalıştırdığınız Joinz, iOS kullanıcılarına farklı bir bulmaca oyunu alternatifi sunuyor.

Joinz, oynaması ve alışması kolay ama uzmanlaşması biraz vakit alan renkli bir bulmaca oyunu. Tetris oyunlarından alışık olacağınız blok şekillerini parmağınızla sürükleyerek bir araya getirdiğiniz bu oyunda kazandığınız paralarla birlikte edinebildiğiniz yeni özellikler de dikkat çekiyor. Örneğin, bulmacayı çözerken hareketinize mani olan blokları patlatabiliyorsunuz ve buna benzer birçok ek unsur için oyun içi satın alma menüsüyle karşılaşmıyorsunuz. Üstelik reklam da yok. Ne var ki oyuncuyu bu sıkıntılardan kurtaran oyun aynı türdeki oyunlarla kıyaslandığında alışılmadık bir fiyat ile dikkat çekiyor.

Bitmek bilmeyen bir puzzle olan Joinz oynarken yapmanız gereken şey aynı renkteki blokları bir araya getirmek. Daha çok şekil yarattıkça dahha fazla puan kazanacaksınız. 2048 oynarken alışık olduğumuz bir dinamik de var. Blokları bir araya getiremediğiniz her hamle için ekranda bir blok daha beliriyor. Game Center ve Facebook destekli oynanan Joinz, puanlarınızı paylaşabileceğiniz bir ortam hazırlıyor.

YORUMLAR