jump-O

jump-O
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

jump-O ile iPhone ve iPad'lerinizde engelleri aşarak karakterinizi bir an önce hedefine götürmeye çalışıyorsunuz.

jump-O oyunu, son dönemlerde ortaya çıkmış ilginç iPhone ve iPad oyunları arasında diyebilirim. Zira oldukça minimalist yapısı, siyah beyaz ve karakalem görünen grafikleri sayesinde diğer pek çok oyundan daha farklı bir görünüm sunabiliyor diyebilirim. Ücretsiz olarak sunulan ve çok kolay bir şekilde alışabileceğiniz oyun, ilk başlarda biraz kolay gibi gelse de ilerleyen seviyelerde sizi zorlayabilecek oldukça fazla öğeye sahip diyebilirim.

Oyundaki temel amacımız, sahip olduğumuz küçük topu bir an önce hedefimize götürebilmek. Topu kontrol etmek ilk başta biraz zor olabiliyor ancak oyunun genel yapısına alıştıktan sonra ellerinizin otomatik hareket edebileceğini söyleyebilirim. Oyundaki grafik ve ses öğelerinin oldukça uyumlu olduklarını ve grafiklerine de gözleriniz aşina olduktan sonra pek takılmıyorsunuz.

Tabii ki jump-O’daki küçük topumuzu hedefe götürürken bazı engeller de bizleri bekliyor. 6 farklı dünyadan ve onlarca farklı seviyeden oluşan oyun, giderek zorlaşan bir yapıya sahip. Çeşitli silahlar, engeller ve aşılması gereken labirentler oyunun giderek daha da zorlayıcı bir hal almasını sağlıyor. Tabii ki en yüksek puan sıralamasına girmek için tüm bölümleri en hızlı şekilde tamamlayarak puanınızı arttırmanız gerekiyor.

Çalışması esnasında herhangi bir sorun ya da bug bulunmayan oyun, çeşitli easter egg yani sürpriz yumurtalarla da donatılmış ancak bunlardan bahsederek heyecanınızı kaçırmayalım. İnternet bağlantısı olmadan da oynayabileceğiniz oyun, tabii ki adınızı puan sıralamasına yazdırabilmeniz için bağlantı gerektise de oynarken herhangi bir sorun yaratmıyor.

Eğer yeni ve eğlenceli bir puzzle platform oyunu arayışındaysanız göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR