Kakalık

Kakalık
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kakalık, iPhone ve iPad cihazlarınızda boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz eğlenceli bir uygulamadır.

Kakalık, akıllı cihazında boş zamanlarını keyifli geçirebileceği bir uygulama. iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu uygulamada, birbirinden ilginç bilgileri okuyarak genel kültürünüzü geliştirebilme imkanına sahip olacaksınız.

Açık konuşalım, akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri tuvalette bile elimizden bırakamadığımız nesneler haline geldiler. Dolayısıyla her anı enformasyon alarak değerlendirmeye çalışıyoruz. Kimimiz oyun oynuyor, kimimiz haber okuyor, kimimiz ise sosyal medya hesaplarımızı kontrol ediyoruz. Kakalık ise bunlara alternatif olarak geliştirilmiş. Sanat, bilim, edebiyat, spor, müzik, sinema ve tarih gibi bir çok alanda bizlere bilgiler sunuyor ve içinde 1000'den fazla bilgi barındırıyor.

Uygulamanın dikkat çeken bir yanı da sade tasarımı. Gözü çok yok yormayan bu tasarımı sayesinde keyifli bir okuma deneyimi yaşıyoruz. Arkaplan renkleri her bilgide değişiyor ve dikkat dağınıklığını önlüyor. Üstelik beğendiğimiz bilgileri sağ üst köşede bulunan Paylaş butonuyla da sevdiklerimizle paylaşabiliyoruz. Bilgilere ulaşmak için bir internet bağlantısına da gerek yok. Çevirimdışı olarak tüm bilgileri okuyabilirsiniz.

Uygulamada yer alan bilgilerden bazıları:

''Ortalama bir insan ömrünün 2 haftasını trafik ışıklarında bekleyerek geçirir.''

''Bir pire, kendi büyüklüğünün 150 kat yüksekliğine zıplayabilir. Bu oranı tutturmak için insanın yaklaşık 30 metre zıplaması gereklidir.''

Akıllı telefonunda veya tabletinde eğlenceli bir uygulama arayanlar ücretsiz olarak indirebilirler. Geniş kütüphanesi sayesinde birbirinden ilginç bilgiler okuyacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim.

YORUMLAR