Kaspersky QR Scanner 1.0.2 (ios)

Kaspersky QR Scanner

Kaspersky QR Scanner
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kaspersky QR Scanner, zararlı bağlantı içeren karekodları anında engelleyen ücretsiz ve hızlı bir karekod tarayıcı.

Kaspersky QR Scanner, dünyanın önde gelen güvenlik şirketlerinden Kaspersky’nin iPhone ve iPad kullanıcıları için hazırladığı resmi uygulamalar arasında yer alıyor. Adından da anlayacağınız üzere karekod tarama uygulaması ancak hızlı çalışması ve phishing / zararlı bağlantıları içeren karekodları anında engelleyen bir sisteme sahip olduğundan benzerlerinden oldukça farklı.

Web sitesi, görsel, yazı, kişi detaylarını içeren karekodların içeriğini hızlı bir şekilde gösterebilen ve zararlı bağlantı içeriyorsa uyaran ücretsiz bir karekod uygulaması olarak öne çıkan Kaspersky QR Scanner, günümüzde oldukça yaygın kullanılan karekodlar arasında kullanıcıların iPhone ve iPad’lerine doğrudan zarar veren veya kişisel verilerini tehlikeye atanlarını ayıklayabilen bir sisteme sahip ve kullanımı da son derece pratik. Karekodun içeriğini görmek için tek yapmanız gereken iPhone veya iPad cihazınızın kamerasını karekoda doğru tutmak. Oldukça kısa bir sürede karekodun içeriğini, zararlı olup olmadığını görebilirsiniz.

Kablosuz bağlantı üzerinden hızlı ve sorunsuzca çalışan Kaspersky QR Scanner uygulamasının en önemliği özelliği karekodları açmadan gerçek bağlantıyı gösterebilmesi. Bildiğiniz üzere karekodlara zarar kod yerleştirmek oldukça basit ve bu ne yazık ki standart karekod uygulamalarında fark edilmiyor. Ancak Kaspersky’nin karekod tarama uygulaması karekodu Kaspersky Güvenlik Ağı ile otomatik olarak kontrol ettiğinden böyle bir sorun ile karşılaşmıyorsunuz.

Herkesin rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmış arayüz ile bizleri karşılayan Kaspersky QR Scanner’ın iş kullanıcılarına yönelik kişi detaylarını cihaza kaydetme özelliği de bulunmakta. Sizinle kartvizitini paylaşan birinin tüm bilgilerini “Add Contacts” seçeneği ile anında kaydedebiliyorsunuz. Bu özellik uygulama Türkçe dil desteği sunmadığından mıdır bilinmez Türkçe karakterlerde sorun çıkartıyor.

Kaspersky QR Scanner, zararlı karekodları açmadan engelleyen başarılı bir karekod okuma uygulaması olmuş. Şu an için Türkçe dil seçeneği yok ancak ilerleyen güncellemelerde internet güvenliği uygulaması gibi Türkçe dil desteği kazanacak ve daha fazla kullanıcı tarafından kullanılacaktır diye düşünüyorum.