komoot 6.1 (ios)

komoot

6.1
komoot
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda kullanabileceğiniz spor takip uygulamasıdır.

Komoot, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir spor, yürüyüş ve bisiklet takip uygulamasıdır. Diğer benzer spor takip uygulamalarından sıyrılıp kendisini göstermeyi başarmış olan uygulama Google Play tarafından 2014 yılının en iyi spor uygulamalarından birisi seçilmiş.

Öncelikle Alman bir firma tarafından yapıldığı için Almanya'da aktif olarak kullanılan uygulama artık dünyanın her yerinde kullanılıyor ve dünyanın her yerinden mekanlar ve yerlerle ilgili bilgilere erişebiliyorsunuz.

Uygulamanın en önemli özelliği içerisindeki veriyi aynı zamanda hem kullanıcı girişi sayesinde elde etmesi hem de  OpenStreetMap, NASA, Wikipedia gibi daha pek çok farklı kaynaktan çekmesi diyebilirim. Bu sayede gerçek anlamda kapsamlı bilgi sunabiliyor.

Uygulama ile şehir dışına, orman, arazi, dağ gibi haritalarda çok fazla gözükmeyen yerlerde yürüyüşe çıktığınızda veya bisiklet sürmeye gittiğinizde harita üzerinden gittiğiniz yerlerin takibini GPS ile yapabiliyorsunuz.

Uygulama topografik haritalardan dönüş dönüş navigasyon bilgisine kadar her türlü bilgiyi en ince ayrıntısına kadar sunuyor. Bununla birlikte istek ve seçimlerinize göre gidebileceğiniz yerlerle ilgili turlar da öneriyor.

Önerdiği tunların zorluk, mesafe, yükselme, mekan gibi her türlü detayına göz atabilme ve planlayabilme şansına sahip olmanız ile gerçekten  kişiselleşmiş bir spor deneyimi yaşayabiliyorsunuz

Ayrıca uygulama ile kendi önerdiğiniz mekanları oluşturabiliyor ve buralara fotoğraflar, detayler ve ipuçları ekleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte diğer insanların paylaştıkları ve önerdikleri mekanları görebiliyorsunuz da.

Eğer siz de sık sık yürüyüşe ya da bisiklet sürmeye çıkıyorsanız bu uygulama işinize yarayabilir.