Liber Vember 2.0 (ios)

Liber Vember

2.0
Liber Vember
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Liber Wember, Lardgames tarafından iOS platfou için geliştirilen, kendine özgü bir tür bulmaca oyunudur.

Liber Vember, iPhone ve iPad üzerinden oynanabilen bir bulmaca oyunudur. 

Lardgames isimli Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir oyun geliştirme stüdyosu tarafından geliştirilen bulmaca oyunu Liber Vember, bir başka oyuna benzetilemeyecek kadar orijinal olsa da daha çok küçük yaştaki oyunculara hitap ediyor. Oyunda amacımız, ekranın en altında yer alan karakterleri, üç boyutlu şekilde hazırlanan tasarımın içerisinde bulmak ve hepsini toplayarak, puan kazanmak. 

Aslında çok güzel grafikler bulunan oyunun en başında, değişik canlıların mutlu mesut yaşadığı bir köyde çıkan olaylar sonucu, köy sakinlerinin nasıl sağa sola dağıldığı anlatılıyor. Oyuncu olarak bizim görevimiz de bu sakinleri tekrar bir araya getirmek. Fakat bunu yapmak her zaman düşünüldüğü kadar kolay olmuyor. Her bölümde bizi başka tasarımlar karşılıyor. Bir dağ, tepe, labirent, merdiven ya da tamamen alakasız şeylere benzer bu tasarımların, her yerinde çeşitli karakterler yer alıyor. Biz de ekranın altında görünen karakteri bulmaya çalışıyoruz.

Dakat karakterler birbirine benzediği için her zaman en doğru seçimi yapmak mümkün olmuyor. Hatta tipleri benzer karakterleri bulsanız bile bazen doğru seçimi yapamayabiliyorsunuz. Çünkü oyun sizden, ekranın aşağısında görünen karakterin aynısını istiyor. Yani o karakter oturuyorsa, o tipte oturan bir karakter bulmalı ya da zıplıyorsa zıplayan versiyonunu seçmelisiniz. Böyle böyle ilerlerken kısa hikaye parçaları da sunan oyun, küçük yaştaki oyuncular için birebir.