Lines the Game 1.0 (ios)

Lines the Game

1.0
Lines the Game
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Lines the Game, minimal görselleriyle dikkat çeken zorlu bir o kadar eğlenceli bulmaca oyunu.

Lines the Game, iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz sıradışı bir bulmaca oyunu. Game Troopers’ın bulmaca oyunlarından biri olan Lines’da bazen bir şekil üzerinde noktaları yerleştirerek bazen de mevcut noktaları kaldırarak rengarenk bir şekil oluşturmaya çalışıyoruz. Kulağa oldukça basit gelse de rengarenk şekli oluşturmak için şeklin hangi noktasına dokunacağınızı çok iyi hesaplamanız gerekiyor.

Genellikle savaş – strateji oyunlarıyla karşımıza çıkan Game Troopers, Lines the Game oyunuyla beni oldukça şaşırttı diyebilirim. Ünlü yapımcının son oyunu bulmaca türünde ve oldukça farklı bir yapım olduğunu söylemem gerek. Oyunda yaptığımız tek şey başta renksiz gözüken sonradan renk alan şeklin üzerine dokunmak. Dokunduğumuz vakit şekil hızlı bir biçimde renk almaya başlıyor ve rengarenk bir şekil ortaya çıkıyor. “Bunun neresi zor?” diyebilirsiniz ki hemen açıklayayım; Şekil üzerinde dokunduğunuz renkli noktanın şeklin çoğunluğuna yayılması gerekiyor. Bir şekil birden fazla renkten oluşuyor ve renkler şeklin farklı noktalarında yer alıyor. Hangi renge dokunmanız gerektiği hususunda da kafanızı çalıştırmanız gerekiyor.

Minimal görsellerin hakim olduğu, dinlendirici müziklerin eşlik ettiği oyunda sıkıcılığı ortadan kaldırmak için farklı oyun modları koyulduğunu görüyoruz. Silme, birleştirme, kesme, karıştırma modlarından her biri oldukça zor ve de tamamen farklı yapıya sahip olduklarından hepsini denemenizi tavsiye ederim. Bunların yanında her gün karşınıza çıkacak günlük görevleri de es geçmemenizi öneririm.

Lines the Game, kafa karıştıran – çalıştıran bulmaca oyunlarından zevk alanlar için harika bir iOS oyunu. Tek eksiği ücretli olması ve Android’de yer almaması.

YORUMLAR