Localmind

Localmind
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Localmind, üyeleri arasında bağlantılar kurarak, herhangi bir konuda yardıma ihtiyacı olan kullanıcıların soru sorarak diğer kullanıclardan yardım istemesini veya diğer kullanıcıların sorularını yanıtlayarak yardım etmesini sağlayan

Localmind, iOS kullanıcılarının kendi aralarında yarıdmlaşmasını ve birbirlerine öneriler yapmasını sağlayan ücretsiz bir sosyal ağ uygulamasıdır. Uygulama genel olarak belirli bölgelerde bulunan kullanıcıların birbirlerine bağlayarak birbirlerine soruları sorarak yardım almasını veya yardım etmesini sağlıyor. Uygulamayı kullanarak diğer kullanıcılara bulunduğunuz bölgede için geçerli nasıl yapılır, nereye gidilir, en iyi restoran neresi, gezilecek yerler ve daha bir çok şey hakkında soru sorarak yarıdm alabilirsiniz. Aynı şekilde bulunduğunuz bölge hakkında yardım isteyen kullanıcılara cevaplar verek yardım edebilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak oldukça basit. Localmind'ın alışkanlık ve zevklerinizi öğrenebilmesi için kayıt olmanız gerekmektedir. Kolayca kayıt olmak için Twitter, Facebook, Foursquare ve Gmail hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı çalıştırdığınızda ekranınızın alt kısmında turuncu bir tuş bulunacaktır. Üzerinde ''Ask Expers'' yazan bu tuşa dokunarak sorular sorabilirsiniz. Dokunduğunuzda karşınıza farklı kategorilerden oluşan bir liste çıkacaktır. Bu liste içerisinde restoranlar, kafeler, barlar vb. bir çok kategori bulunmaktadır. Ayrıca kategoriler için oluşturulmuş kısa soruları kullanarak hızlıca cevap alabilirsiniz. Fakat hazır sorulardan farklı bir soru sormak isterseniz aşağıdaki boşluğa yazarak gönderebilirsiniz.

Sorunuzu yazıp gönderdikten sonra, Localmind size ortalama yanıt süresi gösterecektir. Kullanıcıların sorduğu sorulara yanıtlar veren kullanıcılar ise puanlar ile ödüllendirilmektedir. Bu nedenle ufak bir mücadele oluşan soru cevaplamalar sayesinde kısa süre içerisinde istediğiniz cevabı bulabilirsiniz.

Genel olarak sosyal ağa farklı bir bakış ve heyecan getiren Localmind, yakın çevrenizde bulunan kişiler ile bağlanarak birbirinizle yardımlaşmanızı sağlıyor. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamayı özellikle yurtdışı ziyaretleri veya sıksık ziyaret eden kullanıcılara tavsiye ediyorum.