Magic 2015

Magic 2015
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    58

  • Üretici

    Wizards of the Coast

Magic the Gathering kart oyunu serisinin dijital platformlarda da iddialı olduğunu kanıtlarcasına piyasaya sürülen Magic 2015, yeni kartlar ve senaryo paketleriyle oyunseverleri bekliyor.

Senelerdir tutkunları tarafından vazgeçilemeyen Wizards of the Coast yapımı kart oyunu Magic the Gathering, büyük hayran kitlelerince masa üstünde oynanan bir oyundu. PC ortamı için dijital bir oyun platformu da oluşturan yapımcılar sonunda mobil dünyaya ulaştılar. Mobil oyunların yenisi olan Magic 2015 ise son gelen geniş kapsamlı güncellemelere sahip. Yeni güncelleme genişletilmiş bir kart koleksiyonunu barındırıyor ama bunun tüketici için yaratabileceği ufak sıkıntılardan da bahsetmekte fayda var. Canınızın isteyebileceği kartların tamamı parayla satılıyor. Ancak mantıklı düşünecek olursak masa üstünde oynayanlar için de durum hiçir zaman farklı olmamıştı ve dijital kartlar çok daha hesaplı bir şekilde elde ediliyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen Magic 2015, oyunu oynamak isteyenlerden en az 1.2 GB boş bir alan talep ediyor. Magic serisini biliyorsanız sizi bekleyecek şeyler yeni kartlar ve senaryo paketi haricinde aynı. 2 oyuncunun masaya dizdikleri kartlar aracılığıyla arazi oluşturma, mana toplama, yaratıklar çağırma ve büyü yapma gibi unsurların olduğu bir mücadele sizi bekliyor. Saldırı veya defans yapma gücünüzü de elinizdeki kartlar belirliyor.

Magic 2015, bir önceki oyundan daha güzel bir arayüze ve daha gelişmiş bir arayüze sahip. Geçtiğimiz sene gözleri alan arka plandan kurtulan yeni oyun beyaz, sade ve son derece zarif bir görünümü yakalamış. Böylece oynarken kartlarınıza odaklanmanız da daha kolay olmuş. Çok yer kaplayan bu oyunda biraz daha eski olan mobil cihazlar sıkıntı yaşatabilirler.

Eğer size ücretsiz olarak sunulan kartlardan memnun değilseniz oyun içi satın alma ile 70 TL civarında bir ödemeyle sıkıntılarınızın tümünden kurtuluyorsunuz. Kulağa oldukça pahalı geliyor ama gerçek kartları bu şekilde satın alsaydınız ödemeniz gereken bedel çok daha yüksek olurdu. Öte yandan mobil cihazınızdan yapacağınız bu alışveriş ile hem orjinal lisanslı kartların dijital versiyonlarına sahip oluyorsunuz, hem de özel koleksyoner kartlarına ulaşıyorsunuz. Unutmadan, tüm dünya üzerindeki rakiplerle oynayabileceğiniz bir online opsiyonunuz olduğunu da belirtelim. Dolayısıyla, kartı illa elinizde canlı bir şekilde tutmak önemli değilse bu harcama aslında ciddi bir fırsat. Tek kişilik bir senaryo modu da barındıran oyunda bu senaryoyu oynamak isteyenler aslında istedikleri tüm kartlara ulaşabilirler, ama bunun uzunca bir vakit alacağını belirtmekte de fayda var. Olur da ilk kez Magic oynuyorsanız senaryo modunda yavaşça oynayıp dinamikleri öğrenmeleri tavsiyemdir. Magic 2015'te sizi bekleyen kocaman bir online dünya var, hazırlıklı olun.

YORUMLAR