Mahluk 1.01 (ios)

Mahluk

Mahluk
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mahluk, Türk yapımı hack and slash platform oyunu.

Mahluk: Dark Demon, karanlık ortamda geçen platform oyunları arasından Türk yapımı olmasıyla öne çıkıyor. iOS platformunda ilginç olarak ücretli indirilmeye açılan oyunda yaratıklarla mücadele ederek karanlıklar ülkesini kötü kralın yönetiminden almaya çalışıyoruz.

Oyun hikaye odaklı; dolayısıyla da oynanışa geçmeden kısaca bahsetmekte fayda var düşüncesindeyim. Hikayemiz şöyle; Emrinde şeytani güçler olan diğer deyişle şeytani güçlere hükmedebilen oldukça güçlü bir kral olan Kindar, dünyayı yıllar boyunca zulüm içinde yönetmektedir. Günlerden bir gün krallığına teslim olmayan adamlarını şeytani varlıkların üzerine salar. Bu adamlardan sadece biri kurtulmuş olarak geri döner. Şeytani varlıkların tesirine girmeden ellerinden kaçmayı başaran efsanevi kahramanımız (kimine göre suikastçı, bazılarına göre de sürgün edilmiş bir kral) hiç düşünmeden kendilerine ölüme yollayan kraldan intikam almak için yola düşüyor. Kralın kalesine ulaşmasında da biz yardımcı oluyoruz.

15 bölüm içeren oyunda maceramız boyunca aralarında zombilerin, canavarların, uçan yaratıkların da olduğu 30 farklı varlıkla karşılaşıyoruz. 4 farklı silahımız mevcut ancak silahımızı kullanmadan da geçebildiğimiz yerler var.