MEB E-OKUL 1.2 (ios)

MEB E-OKUL

1.2
MEB E-OKUL
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

MEB E-OKUL ile bir veli olarak çocuğunuzun okuldaki durumunu telefon ve tabletinizden anlık olarak takip edebilirsiniz.

MEB E-OKUL, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından hazırlanmış, velilerinin çocuklarının okuldaki durumlarından anlık olarak haberdar olmalarını sağlayan resmi bir uygulamadır. Not bilgileri, devamsızlık bilgileri, haftalık ders programı, okutulan kitaplar, sınav bilgileri başta olmak üzere çocuğunuzun tüm bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde örgün eğitimde bulunan tüm çocukların velilerinin kullandığı bir sistem olan E-Okul’un mobil platformlar için geliştirilmiş sürümünde bir veli olarak çocuğunuzun okuldaki durumunu ister telefonunuzdan ister tabletinizden zahmetsiz bir şekilde takip edebilirsiniz. Olabildiğince sade tasarlanmış arayüz üzerinden öğrencinin tüm bilgilerine tek dokunuşla ulaşabilirsiniz.

iPhone ve iPAd’inizdeki kullanabileceğiniz MEB E-OKUL uygulaması temel olarak 5 sekmeden oluşuyor. Öğrenci bilgilerine dokunduğunuzda öğrencinin haftalık ders programına, devamsızlık bilgisine, sınav tarihlerine, okuduğu kitaplara ayrıntılı ve anlaşılabilir tablo üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Not bilgilerine girdiğinizde sınavlardaki başarısını (3 sınavdan aldığı not, etkinlik ve performans sonuçları ve not ortalaması) öğrenebiliyorsunuz. Ders programı hakkında bilgi almak içinse Takvim sekmesini kullanıyorsunuz. Uygulama öğrencinizin bilgilerinin yanı sıra okul duyurularından da haberdar olmanızı sağlıyor.

Çocuğunuzun T.C. kimlik no, aile sıra no, cilt no ve öğrenci no bilgilerini girerek E-Okul uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR