Merhaba Umut 1.0.2 (ios)

Merhaba Umut

Merhaba Umut
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Anadili Arapça olup, Türkiye'de yaşamak zorunda kalanların faydalanabileceği rehber niteliğinde bir uygulama.

Turkcell’in iOS işletim sistemli cihazlar için geliştirdiği Merhaba Umut uygulamasıyla, anadili Arapça olan kişilerin Türkiye’deki günlük iletişim ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmış.

Çeşitli sebeplerden dolayı Türkiye’ye gelip, orada yaşamak zorunda kalan ve anadili Arapça olan kişiler için hazırlanan Merhaba Umut uygulamasında günlük yaşantıda ihtiyaç duyabilecekleri tüm sözcükler ve kelimelerin yanında, görsellerle desteklenmiş yazı ve sesli telaffuzları sunuluyor. Türkiye’de en çok kullanılan sözcüklerin ve kelimelerin yer aldığı uygulama, sözlük uygulaması gibi değil de bir rehber niteliği sunuyor diyebilirim.

Faydalı Bilgiler adlı bölümde ise resmi işlemler, sağlık, barınma, eğitim, seyahat ve destek hizmetleri gibi konularda da bilgiler sunuluyor. Ayrıca; yine ihtiyaç anında imdada yetişecek olan “size en yakın yerler” özelliği sayesinde eczane, hastane, polis merkezi, cami, otobüs durakları, banka ve resmi kurumlar gibi önemli yerleri görüntüleyebiliyor ve harita üzerinden adres tarifi alabiliyorsunuz.

iPhone ve iPad cihazlar için geliştirilen Merhaba Umut uygulaması tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

YORUMLAR