Micro Battles 1.00 (ios)

Micro Battles

Micro Battles
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Micro Battles ile iPhone'da arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz eski atari oyunları tadında, sadece iki tuşla oynanan ve rekabet içeren birçok 8-bit mini oyun bulacaksınız.

Eski atari oyunlarında doyasıya mücadele ettiğiniz ufak oyunları hatırlıyor musunuz? Genellikle sadece ateş etme ve zıplama tuşu bulunan bu oyunlarda geçirilen vaktin ve eğlencenin haddi hesabı olmadığını biliyor, sizleri bu anıları tekrar yaşayabileceğiniz bir alternatif olarak Micro Battlers'a davet ediyoruz. Üstelik iPhone ve iPad cihazlarınız için tamamen ücretsiz olarak!

Bağımsız oyun geliştiricisi Donut Games'in mobil platformlara sağladığı oyun katkısı tartışılmaz. Şimdi ise ünlü firma arcade oyunlardan hoşlanan ve 8-bit havasındaki retro grafiklere bağımlı oyuncuları hedef alan yeni oyunu Micro Battles'ı öne sürdü. Micro Battles, içerisinde birçok mini oyun barındıran, arkadaşınızla tek bir ekrandan karşılıklı olarak oynayabileceğiniz ufak ama eğlence anlamında dev oyunlar barındırıyor. Genellikle birbirinize karşı savaştığınız bu oyunlarda futboldan kovboy düellosuna, balta fırlatmaktan taş atmaya kadar birçok karşılaşma mücadelesi yer alıyor.

Micro Battles'ın kontrol şeması da oyunlarda aynı şekilde oldukça küçük. Arkadaşınız ile birlikte oynayabilmeniz için tasarlanan sadece iki tuş sayesinde monoton akşamlarınızı, keyifsiz öğle aralarını veya bunaltıcı tren yolculuklarını eğlenceli bir hale getirebilir, dilediğiniz mini oyundan birini seçerek kapışmaya başlayabilirsiniz. Micro Battles içinde yer alan tüm oyunlar ücretsiz ve denemeyle de sınırlı değil. Bu da onu birçok arcade oyunu koleksiyonundan farklı kılıyor. Özellikle iOS platformuna bu tarz oyunların genellikle paralı olarak çıkması düşünülünce.

Mobil platformlar için harika düşünülmüş bu yapımı eksik kılan tek şey oyun çeşitliliğinin bir yerden sonra sınırlı kalması ve hemen hemen hepsinin tek bir kontrol şeması yüzünden birbirine benzemeye başlaması. Elbette kısa aralıklarla arkadaşınızla oynadığınız takdirde bir sıkıntı yaşamayacaksınız ancak bir akşam başına oturup her bir oyuna en azından yarım saat ayırırsanız Micro Battles'ın pek bir sürükleyici yanı kalmıyor. Hem oyunlara göre ne yapacağınızı az çok anlamış oluyor buna göre daha üstün bir avantaj elde ediyorsunuz, hem de oyun fark etmeden genel olarak heyecan kaçıyor. Yine de belirli bir kontrol şemasına göre Micro Battles'ın amacına ulaşması güzel bir şey; arkadaşınızla oynadığınız takdirde çok keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor.

ARTILAR

2 kişilik kontrol şeması çok rahat

8-bit grafik ve müzikler!

EKSİLER

Farklı oyunlar birbirine çok benzer yapıya sahip

YORUMLAR