Mining Truck

Mining Truck
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mining Truck, engebeli arazide yüklü kamyonla ilerlemeye çalışacağınız bir iPhone ve iPad oyunu.

Mining Truck, Addicting Games imzasını taşıyan popüler yapımlardan biri ve webin yanında mobilde de yer alıyor. iOS tabanlı iPhone ve iPad’lerde de oynanabilir hale getirilen oyunda 10 tondan fazla yük taşıma kapasitesine sahip kamyonları kontrol ediyoruz.

İnternet tarayıcıları üzerinden oynanabilir olan Mining Truck mobilde de karşımıza çıkıyor. Hem tablet hem de telefonumuza ücretsiz indirebildiğimiz oyunda engebeli arazide kamyon kullanmanın zorluğunu yaşıyoruz. Yükümüzü alıp yola koyuluyor ve bize verilen zaman içerisinde istenilen noktaya ulaşmaya çalşıyoruz. Lakin işimiz son derece zor. Çünkü yol dümdüz olmadığından ve oldukça fazla yük taşıdığımızdan her an devrilme riskimiz var. Son derece dikkatli ilerleyerek yolumuza sorunsuzca devam edebiliyoruz. Tabii ki olması gerekenden fazla fren yapmamalı, çok yavaş gitmememiz gerekiyor. Aksi halde süre sınırına takılıyor ve oyuna baştan başlıyoruz.

Görsel olarak başarılı çok ta başarılı bulduğum oyunda toplam 8 bölüm oynuyoruz. Bölüm azlığından oyunun hemen biteceği düşüncesi kafanızda oluşabilir ancak öyle değil. Daha ilk bölümden verilen sürede ucu ucuna yetişiyorsunuz. 8 bölümü tamamlayabilenler için bonus yani ek bölümler konulmuş. Bu bölümlerde kamyon değiştirebiliyoruz.

Oyun oynanış olarak biraz sıkıntılı. Kamyonu kontrol etmek için ekranın sağ ve sol yanına basılı tutmamız yeterli oluyor. Yük taşımamız gereken bir oyunda hızlılığı aramak mantıklı değil lakin oyun çok yavaş. Kamyon olabildiğine ağır ilerliyor ve amiral gemisi modelde oynamama rağmen bir yavaşlık söz konusu oldu. Bu sorunu flaş tabanlı bir oyunun mobile iyi port edilememesine bağlayabiliriz. Güncelleme gelirse daha oynanabilir bir oyun olacaktır.