Munin

Munin
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

PC’de erken bir çıkış yapan Munin sonunda mobil oyunseverlere de kuzey mitolojisinin hakim olduğu bir Puzzle-Platform oyunu sunuyor.

Kuzey mitolojisinin tanrılarını yöneten baş tanrı Odin’in habercisi rolünü üstlendiğiniz Munin, mitolojik tarih ile birlikte kaliteli bir bulmaca oyununu size sunuyor. PC’de satışa çıkalı epey olmasında ragmen göze çarpan konulardan birisi de oyun içi kontrollerin aslında mobil cihazlar için ne kadar uyumlu olduğuydu. Sonunda beklentiler gerçek oldu.

Platform oyunlarından alışık olduğumuz oynanış tarzı ve grafikler özellikle Braid isimli oyunu bize hatırlattı. Bulmaca kısmında ise yapmanız gereken şey harita içersindeki alanları rotasyonlarla kendinize uygun bir şekilde biçimlendirip kaybolan karga tüylerini birer birer toplamak.

Bulmaca ağırlıklı bir oyun ile karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsanız zamanlama isteyen hareketli platformları görünce fikrinizi değiştireceksiniz. Tuzaklar da bir o kadar platform oyunlarına yönelik bir oyun tarzını pekiştiriyor. Kutsal ağaç Yggdrasil üzerinde 81 farklı bölüm boyunca evreni yeniden şekillendireceğiniz Munin’i orjinal bir oyun arayan herkese tavsiye ediyorum.

YORUMLAR