Normal

Normal
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Normal uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad cihazlarınızdaki çok pil harcayan uygulamaları tespit edebilirsiniz.

iPhone ve iPad mobil cihazlarımızı kullanırken, cihazlara yüklediğimiz uygulamaların ne kadar çok batarya tükettiklerini teker teker tespit etmek oldukça zor ve bu nedenle pili sömüren bir kaç tane uygulama cihazınızda yüklüyse buna karşın yapabileceğiniz tek şey tüm uygulamaları silip denemeler yapmak. Normal uygulaması bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için hazırlanmış bir iOS uygulaması olarak karşımıza çıktı ve en kolay yoldan pili bitiren uygulamalar konusunda uyarılmanızı sağlıyor.

Uygulama yüklü olduğu tüm kullanıcıların cihazlarında bulunan uygulamaların batarya tüketim değerlerini elde ediyor ve böylece sonuç olarak oldukça doğru bir tüketim verisi elde ediyor. Bu veri sayesinde yaratılan liste içerisinde çok tüketim yapan uygulamaları görebiliyor ve cihazınızda bir veya bir kaç tanesi varsa silme kararı alabiliyorsunuz.

Normal uygulaması elde ettiği bu verileri tek seferde değil, bir sürelik kullanımın ardından oluşturuyor ve dolayısıyla anlık olarak yükselebilen batarya tüketiminin yanlış yönlendirmelerde bulunması önleniyor. Hem kendi cihazınızdaki kullanım değerleri hem de diğer kullanıcıların değerleri beraber değerlendirildikleri için yanlış sonuçlar elde etme olasılığının oldukça düşük olduğunu da belirtmek gerek.

Akıllı telefon ve tabletlerinizin batarya ömrünün olması gerekenden düşük olduğuna inanıyor ve bu sorunun üstesinden gelmek istiyorsanız kesinlikle denemeniz gerekenler arasında. Maalesef uygulama ücretli olarak sunuluyor ve bu durum bazı kullanıcıları rahatsız edebilir.

YORUMLAR