OftenType

OftenType
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

OftenType, kullanıcılara kendi tuş kombinasyonlarını yaratma şansı sunan bir uygulama.

OftenType, hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde kullanabileceğimiz bir klavye kişiselleştirme uygulaması olarak tanımlanabilir.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan OftenType sayesinde çok sık kullandığımız tuş kombinasyonlarını belirli tuşlara atayabiliyor ve bu sayede uzun yazıları dahi tek bir tuşla yazabiliyoruz.

Uygulamanın en güzel yanlarından bir tanesi de tuş oluşturma konusunda kullanıcıları tamamen serbest bırakıyor olması. Kullanıcılar çok sık kullandıkları fakat her seferinde yazmaktan üşendikleri yazıları herhangi bir tuşa atayabilir ve artık sadece o tuşu kullanarak tanımlı olan metinleri otomatik olarak yazabilirler. Tuşların ikonuna dahi biz karar veriyoruz ve tuşlara dilediğimiz kadar bilgi girebilme şansına sahibiz.

OftenType'ta oluşturulan tuşlar ve barındırdıkları yazılar sadece cihaz üzerinde saklanıyor. Böylece bilgi hırsızlığı gibi tatsız bir olay yaşama potansiyeli de sıfıra indirilmiş oluyor.

Gerçekten kullanışlı bir uygulama olan OftenType sık sık mail, mesaj veya diğer türden içerikler yazan kullanıcıların denemesi gerekenlerden biri.

YORUMLAR