OLYM 1.0.0 (ios)

OLYM

OLYM
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

OLYM, iOS işletim sistemine sahip cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir eşleştirme oyunu olarak dikkat çekiyor.

OLYM, hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde tamamen ücretsiz olarak oynayabileceğimiz bir eşleştirme oyunu olarak dikkat çekiyor. Uygulama marketlerde bolca bulunan eşleştirme oyunlarına farklı bir bakış açısı getiren OLYM'de antik Yunan'da geçen kıyasıya savaşlara tanıklık ediyoruz.

Kolaydan zora sıralanmış 130 bölümle gelen oyundaki temel amacımız düşman askerlerinin taşıdıkları renkteki taşları eşleştirmek ve bu sayede askerlere saldırıda bulunmak. Örneğin düşman askerlerinin rengi sarıysa, ekranın alt bölümünden sarı renkli taşları eşleştirmeli ve askerleri yok etmeliyiz.

Bu noktada dikkat etmemiz gereken bir husus daha mevcut. Askerler taşıdıkları renklerin üzerinde bir de sayılar tutuyorlar. Bu sayılar onları yok edebilmek için gereken puan miktarını sembolize ediyor. Yapacağımız eşleştirmelerden alacağımız puan askerlerin taşıdıkları sayıyla aynı seviyede veya o sayıdan üstün olmalı. Aksi halde başarısız oluyoruz.

Oyunun can alıcı bir diğer noktası ise hamle sınırlaması. Ne yazık ki eşleştirmeleri kafamıza göre rahatça yapamıyoruz. Her bölümde belli bir hamle limitimiz var ve tüm askerleri bu limit dahilinde yok etmeliyiz.

Grafik olarak oyunda sade ve göz yormayan bir tasarım diline yer verilmiş. Bu sade atmosferine rağmen oyun epey tatmin edici bir çizgide ilerliyor. Eğer eşleştirme oyunları oynamaktan keyif alıyor ve farklı bir şeyler denemek istiyorsanız OLYM'i denemenizi tavsiye ediyorum.

YORUMLAR