Outernauts

Outernauts
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Outernauts, iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur.

Outernauts, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur. Pokemon benzeri bir oyun olan Outernauts da çeşitli yaratıkları toplamaya çalışıyorsunuz.

Aslında eskiden bir Facebook oyunu olan Outernauts artık yapımcı firma mobil cihazlara odaklanmak istediği için yalnızca mobil cihazlarda oynanabiliyor. Yapılan yorumlara göre ise mobil oyunun Facebook oyunundan çok farklı olduğu söyleniyor.

Oyunda amacınız yukarıda da belirttiğim gibi çeşitli yaratıkları toplayıp, evcilleştirip, yetiştirip eğitmek ve böylece yaratıklardan oluşan ordunuzu kurmak. Ardından da doğal olarak düşmanlarınızla savaşmak.

Outernauts'da iki farklı oyun modu var. İlki campaign yani hikaye modu. Bu modda amacınız  bu yaratıkların nereden geldiğini ve kökenlerinin sırrını çözmeye çalışmak. Bu esnada da çeşitli aksiyon dolu savaşlar yapıyorsunuz. Fakat eğer isterseniz savaş için otomatik savaş modunu kullanma şansına da sahipsiniz.

Ayrıca oyun boyunca kendi ülkenizi genişletmeye çalışıyorsunuz. Bu esnada ülkenizi dekorasyonlarla kişiselleştirebliyorsunuz. Aynı şekilde yaratıklarınızı da çeşitli ekipmanlarla özelleştirme ve güçlendirme şansına sahipsiniz.

Oyunun diğer modu olan çevrimiçi oynama modunda ise diğer oyunculara karşı PvP maçlar yapabiliyor ve liderlik listelerinde üst sıralara çıkmaya çalışıyorsunuz. Bununla birlikte arkadaşlarınızla ittifaklar kurarak ayda iki kere gerçekleşen etkinliklerde yarışabiliyorsunuz.

Hoş grafiklere de sahip olan Outernauts, Pokemon benzeri oyun severlerin tercih edebileceği türden bir oyun diyebilirim.

YORUMLAR