Papers, Please 1.0.8 (ios)

Papers, Please

Papers, Please
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Papers, Please sürükleyici bir bulmaca oyunudur

Papers, Please eğer dikkatinizi ve algılama yeteneğinizi ölçem oyunları seviyorsanız oldukça hoşunuza gidecek bir mobil bulmaca oyunu.

iOS işletim sistemini kullanan iPad tabletler için geliştirilmiş olan Papers, Please, birçok farklı kaynak tarafından oldukça yüksek inceleme puanları almış olan ve farklı ödüllerin sahibi olan bir bağımsız yapım. Oyunda 80'li yılların Soğuk Savaş dönemine benzeyen bir ortama konuk oluyoruz. Kurgusal bir komunist ülke olan Arstotzka, 6 yıl boyunca komşu ülkesi olan Kolechia ile savaşmıştır. Bu uzun savaşın ardından ateşkes imzalanmış ve iki ülke arasında sınır olan Grestin şehri ikiye bölünerek ülkeler arasında paylaştırılmıştır. Fakat savaşın ardından yeni problemler baş göstermiştir. Bu problemlerden biri de mülteciler ve sınırlar arası geçiş yapan insanlardır. Biz bu insan trafiğini denetleyen bir vize memuru olarak oyuna dahil oluyoruz ve dikkatimizi sınayan durumlarla karşılaşıyoruz.

Papers, Please'de temel amacımız sınırdaki geçişleri kontrol etmek, yetkisiz geçişleri durdurmak, evraklardaki sahteciliği tespit etmek ve kazandığımız parayla ailemizi geçindirmek. Oyunda yönettiğimiz memur sabit bir maaşa sahip değil ve doğru bir şekilde yaptığı vize işlemlerine göre para kazanıyor. Ne kadar çok doğru işlem yaparsak o kadar çok para kazanıyoruz. Fakat oyun ilerledikçe işler karışıyor ve evrak sahteciliği gibi problemlerle karşılaşıyoruz. Hangi evrakların sahte olduğunu belirlemek için farklı kaynaklara ve ipuçlarına başvurmamız gerkeiyor. Oyun dikkatinizi ve algı yeteneğinizi zorlamaya başlıyor. Bir yandan geçişlerde size rüşvet teklif edilmeye başlanıyor, bazı özel durumlar güç karar vermenize neden oluyor. Yani anlayacağınız işler iyice karışıyor.

Papers, Please birçok farklı son ile bitirebilmeniz mümkün. Oyun böylece kendini tekrar tekrar oynatabilmekte.