Phases 1.1 (ios)

Phases

1.1
Phases
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Phases, iPhone ve iPad'inizde kafa boşaltmak için oynayabileceğiniz ücretsiz ve ufak boyutlu bir beceri oyunu.

Phases, çıldırtacak derecede zor oynanış sunmayan ender Ketchapp oyunlarından biri ve hem iPhone hem de iPad’de rahatlıkla oynanabilecek şekilde tasarlanmış. Ücretsiz olarak sunulan ve oldukça küçük boyutlu olan oyunda karanlıkla çapıştığı vakit tuzla buz olan ışığı temsil eden bir objeyi kontrol ediyoruz. Amacımız hareketli ve durağan siyah renkli objelere değmeden bölümü tamamlamak.

Seviye seviye ilerlediğimiz başka bir deyişle sonsuzluğa akıp gitmediğimiz beceri oyununda ışığı temsil ettiği söylenilen aslında bildiğimiz sıradan bir topu kontrol ediyoruz. Daha doğrusu etmeye çalışıyoruz. Çünkü top durmaksızın zıplıyor ve sadece yön komutlarımıza yanıt verebiliyor. Topun kontrolünü bir şekilde elimize aldıktan sonra oyuna başlıyoruz.

Oyunda amacımız siyah renkteki herhangi bir nesneye değmemek. Bu nesneler doğrudan üzerimize düşebiliyor veya karşımıza hareketli ve hareketsiz olarak çıkabiliyor. Engelleri aşmanın tek yolu ise olabildiğince sakin davranmak. “Bu engel nasıl aşılır?” sorusunu kendinize sorup panik yaptığınız an oyuna veda ediyorsunuz. Bu noktada oyunun güzel bir yanından bahsetmek istiyorum. Siyah engellere takılıp yandığınız vakit en baştan değil kaldığınız yerden başlıyorsunuz. Bu, çoğu beceri oyununda olmayan bir şey ve olması çok yerinde bir karar olmuş.

Ücretsiz oynayabildiğimiz veya satın alarak açabildiğimiz 40’dan fazla bölümün bulunduğu oyunun kontrol sistemi de herkesin oynayabileceği şekilde ayarlanmış. Zıplayan topu yönlendirmek, aynı zamanda da engelleri aşmak için ekranın sağ ve sol noktasına dokunmamız yeterli oluyor.

YORUMLAR