Pixel Cars 1.0 (ios)

Pixel Cars

1.0
Pixel Cars
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Pixel Cars retro araba yarışı oyunlarını andıran ve zorluk seviyesiyle oldukça zorlayıcı bir arcade oyunudur.

O oyunu hatırlıyorsunuz değil mi? "O" oyun, Road Fighter. Çocukluk zamanlarınızda mutlaka komşuda veya arkadaşınızda denk geldiğiniz, başlarken o efsane müziğin çaldığı atari oyunu. Ardı arkası kesilmeyen iddialar, "ben bu bölümde superman çıkartırım" hevesleri, canınızı sıkan yol çalışmaları ve çukurlar... Hepsi bir anı olarak içinizde kaldı biliyoruz, bu yüzden Homemade Games'in yeni oyunu Pixel Cars'ı sizler için inceledik ve mobil çağın Road Fighter'ına uzunca bir göz attık.

Pixel Cars ilk karşımıza çıktığı an herkesin aklı dolayısıyla Road Fighter'a gitti. Ancak oyunu açar açmaz işlerin biraz farklı olduğunu anladık ve Pixel Cars'ın aslında birçok oyundan etkilenerek bambaşka bir tema üzerine kurulu olduğunu gördük. Öncelikle oyun aslında şu sıralar oldukça popüler olan sonsuz koşu oyunları gibi bir yol izliyor. Kontrolünüzdeki araba kendi kendine hızlanıyor ve sizin tek kontrolünüz ekranı sola veya sağa kaydırarak yön değiştirmek. Aslında mobilde bu şema daha iyi bile olmuş, sonuçta Road Fighter'daki gibi gaz ve fren de işin içine girseydi bu sefer oyunun kontrolleri ekranda belireceğinden oyun daha sıkıntılı bir izlenim verebilirdi. Bu haliyle Pixel Cars'ta yapmanız gereken tek şey sürekli hızlanmakta olan arabayı diğer araçlara çarpmadan kontrol etmek ve olabildiğince çok altın toplamak. Yüksek rekora ulaşmaya çalışırken bir yandan da topladığımız altınlarla oyun içinde başka kullanılabilir arabalar açıyoruz.

Pixel Cars'ın çok kolay göründüğüne bakmayın, oyunun işleyişi gerçekten çıldırtıcı derecede zor! Öncelikle arabanız sürekli hızlandığından karşıdan gelen arabalar tamamen sizin refleksinize bağlı olarak karşınıza çıkıyor. Sağ sol yaparken dikkatli hareket etmeli, karşıdan gelen arabalara göre bir yol belirlemelisiniz. Aynı zamanda etraftaki altınlar da insanı çektiğinden bir an ne yapsam diye düşünüp anında kaza yapıyorsunuz. Ancak bu zorluk oyuna ilginç bir şekilde yakışmış. Diğer türlü zaten oyun arcade olarak yüksek skor üzerine dayalı olduğu için bir süre sonra insanı sıkabilirdi. Ama zorluk skalası insanı biraz başına bağladığı için bir süre sizi oyun başında tutmayı başarıyor. Ve gerçekten oyunda hırs yapmanız yine zorluk seviyesine bağlı olarak çok olası!

Eğer arcade yarış oyunlarından hoşlanıyorsanız Pixel Cars tam da aradığınız oyun olabilir. Küçük yapısı ve retro grafikleriyle Pixel Cars sizleri içine çekeceği kadar zorluğuyla da başına bağlayacak.

ARTILAR

15 açılabilir yeni araba

Zorlayıcı olması

Road Fighter esintisi!

EKSİLER

Hep aynı şekilde ilerliyor