Plague

Plague
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    36

  • Üretici

    Deep Sea Marketing S.A.

iOS cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir sosyal ağ uygulamasıdır.

Günümüzde insanların en çok vakit geçirdikleri şeylerden birisi de sosyal medya araçları. Facebook, Twitter derken kafamızı mobil cihazlarımızdan kaldıramaz olduk. Bunlara yeni katılan bir diğer sosyal ağ da Plague.

Fakat iOS cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu sosyal ağ diğerlerinden çok farklı diyebilirim. Zira bu sosyal ağda arkadaş ya da tanıdık gibi özellikler bulunmuyor. Uygulamayı indirdikten sonra tek yapmanız gereken kayıt olmak.

Plague'i bir nevi sosyal deney gibi düşünebilirsiniz. Peki bu sosyal ağ nasıl çalışıyor derseniz, uygulama bilginin veya içeriğin bir virüs gibi katlanarak yayılması prensibine dayanıyor diyebilirim. Yani paylaştığınız ve beğendiğiniz içerik size fiziksel olarak en yakındaki kişilerle paylaşılıyor. Eğer beğenirse onlar da aynı şekilde kendi yakınındaki insanlarla paylaşıyor.

Bu sayede içeriğin herhangi bir sınırlama olmadan adil bir şekilde yayılmasına olanak tanınmış oluyor. Yani paylaştığınız şey yeterince ilginçse zaten kendiliğinden popüler olmasını sağlamış oluyor diyebilirim.

Bu enteresan sosyal ağ deneyimini herkesin yaşaması gerektiğini düşünüyorum ve indirip denemenizi tavsiye ediyorum.

YORUMLAR