Playr 3.0.1 (ios)

Playr

Playr
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Playr, iOS işletim sistemine sahip cihazlarımız üzerinde kullanabileceğimiz bir oyun geliştirme uygulaması.

Playr, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oyun geliştirmek amacıyla kullanabileceğimiz bir uygulama. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uygulamayı kullanarak şablonlar halinde sunulan oyunlardan istediğimizi seçip, onu dilediğimiz gibi yeniden tasarlayarak oyun haline getirebiliyoruz.

Uygulamanın en iyi özelliklerinden birisi de kullanıcılar arasında bir sosyal platform kurması ve oyunların bu platform üzerinden paylaşılabiliyor olması. Bu sayede ürettiğimiz oyunları başkalarıyla paylaşabilme şansına sahip oluyoruz. Elbette diğer oyun üreticilerinin de tasarladıkları oyunları deneme ve hatta onlara yorum yazma şansına da sahibiz.

Ana menüde öne çıkan, en fazla beğenilen ve en son üretilen oyunların listelendiği bölümler bulunuyor. Bu menüler altından farklı oyunlara erişim sağlayabiliriz. Eğer özel olarak takip etmek istediğimiz bir üretici varsa onu arkadaş olarak ekleyebiliyoruz.

Oyunda ilgimizi çeken oyun konseptini seçtikten sonra grafikleri istediğimiz gibi tasarlayabiliyoruz. Fotoğraf çekerek oyundaki objeleri değiştirebiliyor ve tamamen kendimize özel bir tasarım oluşturabiliyoruz.

Burada önemle altını çizmem gereken bir nokta var. Playr'da basit ve hızlı tüketim tarzında oyunlar bulunuyor. Yani mükemmel ve mobil oyun dünyasını sarsacak bir yapım üretmek mümkün değil. Fakat yaşattığı deneyim itibariyle son derece keyifli bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Biraz yaratcılığınız ve espri anlayışınız varsa komik ve eğlenceli oyunlar üretebilirsiniz.

Genel olarak son derece başarılı bir çizgide ilerleyen Playr, uygulama marketteki büyük bir boşluğu, ortaya otijinal bir deneyim koyarak dolduruyor. Kendi oyunlarınızı geliştirmek istiyorsanız Playr'ı denemenizi tavsiye ediyorum.

YORUMLAR