Plus Minus

Plus Minus
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Plus Minus, ücretsiz olarak sunulan ve sürükleyici oyun yapısıyla dikkat çeken, yüksek kalite bir bulmaca oyunu olarak tanımlanabilir.

Plus Minus, özellikle bulmaca ve matematiksel işlem tabanlı oyunlar oynamaktan keyif alan iOS kullanıcılarına hitap eden bir mobil oyun. Tamamen ücretsiz olarak sunulan Plus Minus, ücretsiz bir oyundan beklenmeyecek derece kaliteli bir deneyim sunuyor. Daha oyuna ilk girdiğimiz saniyelerde gerek ses efektleri gerekse arayüz tasarımı karşısında etkilendiğimizi belirtmem gerekiyor.

Plus Minus'taki amacımız son derece kolay gibi görünse de iş pratiğe gelince pek de kolay olmadığını anlıyoruz. Neyse ki oyuna başlamadan hemen önce kısa bir bilgilendirme yapılıyor ve gerçekleştirilmesi gereken hedefin ne olduğu net bir şekilde anlatılıyor. Bu aşamayı geçtikten sonra ise oyuna başlıyoruz.

Farklı zorluk seviyelerine sahip olan Plus Minus'ta ekranda gösterilen hedef sayıya ulaşmak birincil görevimiz. Elbette işimiz verilen sayıya ulaşmakla sınırlı değil. Verilen sayının hemen altında ise o sayıya ulaşmak için kaç daire kullanmamız gerektiği belirtiliyor. Örneğin ulaşmamız gereken sayı 5, kullanmamız gereken daire miktarı 3 ise, 5 sayısına ulaşmak için 3 daire kullanmamız gerektiğini anlıyoruz.

Sayıya ulaşmak için parmağımızı ekranda sürükleyerek daireleri birleştirmek gerekiyor. Daireler arası her geçiş toplama ve çıkarma işlemleri arasında geçişi de sağlıyor. İşlem sırası toplama, sonrasında ise çıkarma olarak belirlenmiş. Bu yüzden birleştireceğimiz dairelerin taşıdıkları rakamlar işlem sırasına göre anlam kazanıyor ve bizi hedefimize yakınlaştırıyor. Bu noktada ekranda yer alan tablodaki her rakamın yerini iyi bir şekilde analiz etmemiz gerekiyor. Elbette gözümüzü sürekli olarak akan zaman sayacından da ayırmamamız gerekiyor. Süremiz bittiğinde bölümü kaybetmiş sayılıyoruz ve dolayısıyla tekrar başlamamız gerekiyor.

Plus Minus'ta üç farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Eğer bulmaca ve matematiğe dayalı oyunlarda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız en zor seviyeyi seçebilirsiniz. Fakat daha önce bu tarz oyunlarla pek deneyim yaşamadıysanız genel atmsofere uyum sağlamak ve oyun dinamiklerine alışmak adına kolay veya orta seviyeyi tercih edebilirsiniz. Hangi zorluk seviyesini seçmiş olursanız olun bölümler git gide zorlaşıyor ve karşımıza daha karmaşık işlemler çıkmaya başlıyor. Game Center bağlantı desteği de sunan Plus Minus'ta elde ettiğimiz skorları arkadaşlarımızla paylaşabilir ve bu sayede aramızda keyifli bir rekabet ortamı dahi yaratabiliriz.

Genel olarak Plus Minus rafine, oyuncuyu yormayan ve bir hayli keyifli bir oyun deneyimi yaşatıyor. Eğer ücretsiz olarak indirebileceğiniz yüksek kalite bir bulmaca oyunu arayışındaysanız Plus Minus'u mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR