Pocket Sports Basketball 1.2 (ios)

Pocket Sports Basketball

1.2
Pocket Sports Basketball
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS işletim sistemli mobil cihazlarda oynanabilen Pocket Sports Basketball, klasik kutu oyunlarıyla basketbolun bir arada olduğu bir masa oyunudur.

iOS işletim sistemli mobil cihazlarda oynanabilen Pocket Sports Basketball mobil oyunu, basketbol aksiyonları ile kutu oyunlarının harmanlandığı eğlenceli bir masa oyunudur.

Amerika Birleşik Devletleri’nde tıpkı Monopoly, Scrabble gibi kutu oyunu halinde oynanan ve son derecede popüler olan Pocket Sports Basketball oyununun ismi değiştirilmeksizin mobil oyun platformuna sunulmasıyla ortaya çıkan Pocket Sports Basketball mobil oyunu kutulu versiyonu kadar ilgiyle karşılandı.

Basketbol unsurlarını içinde bulunduran tek masa oyunu olarak değerlendirilen Pocket Sports Basketball, farklı bir tarz arayan oyuncuların gözdesi olabilir. Oyunun oynanışına gelecek olursak, klasik kutu oyunları gibi oyun aksiyonlarında zar atarak ilerliyorsunuz. Ancak zar sayısı bu oyunda biraz fazla çünkü her bir oyuncu mevkisi için ayrı renk zar bulunuyor. Yani oyun kurucu için bir renk, pivot için bir renk, kısa forvet için bir renk gibi.

Her pozisyon başlangıcında atak yapan takım zarı atarak başlıyor ve ilk hamleyi oyun kurucu yapıyor. Daha sonra atılan zarın üzerinde belirtilen yönergelerle oyunu şekillendiriyorsunuz. Sizin yapabileceğiniz sadece zarı atmak yani herhangi bir ekstra strateji gerektirmiyor ki zaten oyunu eğlenceli kılan da bu.

Ayrıca oyun Doğu ve Batı olmak üzere iki takım bulunuyor. Ancak mobil oyunda tüm NBA takımlarının isimlerini taşıyan takımlar bulunmakta. Tabi durum da mobil platfomda dijital bir oyun olmanın verdiği avantajlardan biri. Bir masa oyunu olan Pocket Sports Basketball’u AppStore’dan indirebilirsiniz.