Quadris 1.2 (ios)

Quadris

1.2
Quadris
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

Quadris, iOS cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz farklı ve orijinal bir bulmaca oyunu diyebilirim. Fikrinin Tetris'ten esinlenilerek oluşturulduğu bu oyunda stratejik olmanız ve akıllıca davranmanız gerekiyor.

Oyun Tetris'e hem benziyor hem de benzemiyor diyebilirim. Amacınız yukarıda beliren şekilleri ekrana düzgün bir şekilde yerleştirerek patlatmak ve bu sayede yüksek puanlara ulaşmaya çalışmak. Fakat Tetris'te olduğu gibi şekiller yukarıdan düşmüyor ve siz bu şekilleri elinizle ekranın istediğiniz yerine çizebiliyorsunuz. Bu oyunu kolaylaştırıyor çünkü şekiller yukarıdan düşerken ulaşamadığınız yerlere ulaşabiliyorsunuz. Fakat şekilleri istediğiniz yöne döndüremiyorsunuz. Bu da oyunu zorlaştıran elementlerden biri.

Yani aslında her ne kadar Tetris'ten esinlenilse de farklı ve orijinal bir oyun ortaya çıktığını görebiliyorsunuz. Oyunun tek negatif yönü, ekstra özelliklerin olmaması ve düz ve sade olması diyebilirim. Onun dışında eğlenceli bir bulmaca oyunu arıyorsanız, indirip denemenizi tavsiye ederim.