ReadMe! 1.52 (ios)

ReadMe!

ReadMe!
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

ReadMe!, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir e-kitap okuma uygulamasıdır.

ReadMe!, iPhone ve iPad cihazlarınıza indirip kullanabileceğiniz bir e-kitap okuma uygulamasıdır. Spritz denen bir sistemi kullanan uygulama size gerçekten farklı ve orijinal bir kitap okuma deneyimi sunuyor diyebilirim.

Bildiğiniz gibi artık hayatın her alanında olduğu gibi teknoloji kitap okuma alışkanlıklarımızı da değiştiriyor. Artık yanımızda kitap taşımak zorunda kalmadan telefon ya da tabletlerimizden rahatça kitap okuyabiliyoruz.

Spritz sistemi de kitap okuma alanında teknolojiden biraz daha fazla faydalanmak adına geliştirilmiş bir uygulama diyebilirim. Gerçekten hızlı bir şekilde okumanızı sağlayacak olan uygulama aynı zamanda gözlerinizi de yormuyor.

ReadMe! de Spritz sistemini kullanan bir e-kitap okuma uygulaması. Spritz sisteminin nasıl bir şey olduğundan bahsedecek olursak, bu sisteme göre siz yazıyı okurken gözlerinizi hareket ettirmiyorsunuz. Onun yerine kelimeler aynı noktada sürekli olarak üstüste beliriyor ve siz de yazıyı bu şekilde okuyorsunuz.

Optik Tanıma Noktası adı verilen bir nokta belirleyip kelimelerin o noktasındaki harfini de kırmızı yaparak okumanızı çok daha rahat hale getiren bu sistemde okuma hızınızı isterseniz yükseltebiliyor isterseniz de düşürebiliyorsunuz.

ReadMe uygulaması ile dakikada 100 kelimeden dakikada 1000 kelimeye kadar farklı seçeneklerden size uygun olanını seçip kitap okuma şansına sahipsiniz. Ayrıca uygulamadaki bookmark sistemi sayesinde nerede kaldığınızı unutmuyorsunuz.

Yine uygulamaya kendi kitaplarınızı da ekleyip okuyabilme şansına sahipsiniz. Bununla birlikte uygulamanın farklı renk temaları da hoş bir dokunuş olmuş. Eğer siz de hızlı bir şekilde kitap okumak istiyorsanız bu uygulamayı tavsiye ediyorum.

YORUMLAR