Rebuild 3.11 (ios)

Rebuild

Rebuild
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Zombie felaketinden sonra hayatta kalan insanlarla yeniden şehir kurmaya çalıştığınız zorlu bir strateji oyunu sizleri bekliyor.

Strateji oyunları ile aranız iyiyse mobil oyun standartlarını aşan bir çalışma sizi bekliyor. Üstüne üstlük Zombie teması ilginizi çekiyorsa iOS için çıkan Rebuild çok çok hoşunuza gidecektir. Parazite yakalananların dünyayı yok etmenin eşiğine geldiği oyunda hayatta kalmaya çalışan insanları oynuyorsunuz. Bu tür içerisinde Rambo taklidi bir askerin silahıyla ortalığı temizlediğine çok tanık olmuşsunuzdur ama Sarah Northway isimli bağımsız oyun geliştiricisi en insani olan şeylerden biri olan zekayı kullanmanızı istiyor.

Oyun atmosferinde sürekli canlı tutulan bir Zombie tehditi var, ama bununla mücadele etmek için savaşmanız yetmiyor. Bir savunma hattı elbette önemli, ama hayatta kalan insanların medeniyeti sürdürmek de şart. Bunun için yıkıntı şehirlerin altyapılarından faydalanıp simülasyon benzeri bir dinamikle hastanesinden tarımına kadar birçok farklı işi idam ettirmeniz gerekiyor. Mantıklı bir yaklaşımı olan oyun eğlenceli olmayı da başarıyor.

iPhone ve iPad kullanıcıları için hazırlanmış olan Rebuild isimli bu oyun hayatta kalma ve strateji dinamiklerini bir araya getiren güzel bir çalışma. Ne yazık ki oyuna ücretsiz sahip olamıyorsunuz, ancak mobil strateji oyunlarının size dayattığı uygulama içi satın almalar yok. Bu nedenle oyunu baştan sona oynamak isteyenler için durum aslında daha avantajlı diyebiliriz.

YORUMLAR