Remind 4.2.0 (ios)

Remind

Remind
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    57

  • Üretici

    remind101

iPhone ve iPad cihazlar için yayınlanan Remind uygulaması ile öğretmenler sorunsuzca öğrenciler ve veliler ile iletişime geçebilirler.

Remind uygulaması, iPhone ve iPad sahibi olan öğrenciler, veliler ve öğretmenler için hazırlanmış ücretsiz ve oldukça etkili uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamayı kullanarak sınıf içi ve okula dair iletişim normalde olduğundan çok daha etkili bir şekilde gerçekleştirilebiliyor ve böylece eğitimle öğretimde kalitenin artması hedefleniyor.

Öğretmenler açısından bakacak olursak, uygulamayı kullanarak öğrencilere mesajlar, hatırlatmalar, ödevler veya görevler göndermek mümkün olduğu için tüm öğrencilerin yapmaları gerekenlerden geri kalmamalarının sağlanması çok kolay hale geliyor. Ayrıca gönderilen mesajlar tüm sınıfa gönderilseler bile cevaplar öğretmene özel olarak geliyorlar ve böylece iletişim karmaşası yaşanması da önleniyor. Ayrıca öğretmenlerin bir öğrenci ile velisine aynı anda yahut ayrı ayrı mesajlar göndermesi de uygulamanın sağladığı olanaklar arasında.

Tabii ki veliler için de oldukça faydalı olan uygulama sayesinde çocukların durumunun ne olduğu veya sorunların olup olmadığı kolayca öğretmene danışılabiliyor. Yapılan araştırmalar bu tip kaliteli bir iletişim yönteminin öğrenci performansları üzerinde net bir katkısı olduğunu da gösteriyor.

Kullanımının kolay olması ve hızlı bir şekilde çalışması sayesinde uygulamanın İngilizce olması bile kullanmanız önünde engel teşkil etmeyecektir. Ayrıca Android sürümünün olması sayesinde neredeyse tüm öğrenci ve velilere sorunsuzca ulaşabileceğinizi söyleyebilirim.

Eğer eğitim kurumunuzda daha etkili bir iletişim imkanı yakalamak istiyorsanız uygulamayı denemeden geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR